De mooie Join ron de Lange Zaal. hierboven afgedrukt zag ik bij een artikel van Louis in Delft Integraal" van enkele jaren geleden. het hardstenen vloergedeelte twee statieven met instrumenten, op de prachtige eiken houten tafels een aantal instrumenten, waaronder een Brunsviga en zowaar twee fotogram- metrische instrumenten. De grote stalen -balken die "de Lage Zolder", in de volle lengte boven tie Lange Zaal droegen beschilderd met bloemmotieven. De verlichting verzorgd door tientallen gloei lampen voorzien van kegelvormige glazen kapjes. Onder de klok een duidelijk bord: NIET ROOKEN". Ik wed dat dal er in opdracht van Schernierhorn gekomen is. Rechts de eiken kasten met deuren niet ramen, waarachter tientallen koperen instrumenten. Ook aan de korte kant (oostzijde) waren zulke kasten. Een daarvan werd voor fologram- metrische instrumenten bestemd, die mocht ik uitruimen. Ik had toen nog niet, zo als nu. een zwak voor historie, maar ik durf toch te beweren dat ik geen historische zaken verloren heb doen gaan. Een van de voorwerpen die ik tegen kwam was een rol 35 mm film. Niet in een trommel, bestoft, zonder enig op- of bijschrift. Ik had geen idee wat er op stond. Film en fotogram - metric hadden wel iels gemeenschappelijks, dus laten liggen in de kast die nu fotogranime- triekast was. Maanden later hoorde ik l'rof. Roelofs in gesprek met iemand over de basismeting bij Stroe. dat daar een film van gemaakt was, waar die gebleven was, was niet bekend. Daarover kon ik dus wal meedelen. Ik denk en hoop dat de film inmiddels voor het nageslacht veiliggesteld is. Kan iemand daar iets over zeggen Henk Zorn

De Hollandse Cirkel (DHC) | 1999 | | pagina 18