Van de redactie Inhoud Vol belangstelling naar reacties van lezers Van de redactie presenteert de redactie hierbij het eerste nummer van deze loot aan de boomstam met bladen over Een stichting voor de geschiedenis der geo-informatie. Het is tevens te zien als een geodesie nieuwe loot aan de nog rijker beladen stam van prof. dr. ir. Aantoont 2 bladen over historie. Periodieken over de geschiedenis der techniek zijn echter nog schaars. Hoe het begon: de Werkgroep Geschiedenis Wel kennen de Nederlandse cartografen naast der Geodesie het Kartografisch Tijdschrift het blad Caert- dr. ir. A. IVaalewijn 4 Thresoor. Aankondiging van 'De Hollandse Cirkel in De inhoud van dit eerste nummer van het tijd en ruimte geplaatst' op 4 juni 1999 6 tijdschrift De Hollandse Cirkel staat uiteraard in het teken van het opstarten. Naast een bijdrage De hedendaagse betekenis van de over ontstaansgeschiedenis en doel van de stich geschiedenis van de techniek ting treft u ook een artikel aan over het instru prof. dr. ir. H. IV. Lintsen 7 ment de Hollandse Cirkel. Verheugend is, dat de sprekers van de startbijeenkomst op 4 juni 1999 De Rijksdriehoeksmeting: reeds samenvattende impressies van hun lezingen een geschiedenis voor deze publicatie beschikbaar wilden stellen. met toekomst Tenslotte treft u als vaste rubrieken 'Voor u F. Jansen S gelezen' en 'Historisch nieuws' aan. 1 let NAP een peil op niveau?! mevr. ing. A.F. Troost 10 De Hollandse Cirkel of Cirkel van Don II.C. Pouls 12 Varia: een uitstapje naar het buitenland II.C. Pouls 15 Historisch nieuws 15 De Lange Zaal Henk Zont 16 Voor u gelezen II.C. Pouls 17 Varia: het NAP-monument te Amsterdam A.M. den Boer 20 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 1999 | | pagina 3