Van de redactie Inhoud De belangstelling voor het eerste nummer van Van de redactie dit tijdschrift evenaarde of oversteeg die voor de startbijeenkomst van de stichting op 4 juni 1999. De Hollandse Cirkel in tijd en Op de valreep kan ook worden geconstateerd dat ruimte geplaatst: een terugblik voor 'ministand 11 op de vakbeurs bij het den Boer o Geodesia-eongres eind oktober hetzelfde gold. (Mede namens het bestuur en de directie van de Introductie van de stichting stichting De Hollandse Cirkel: dank aan de "De Hollandse Cirkel" stichting Geodesia voor de geboden mogelijkheid prof dr. ir Aardoom 3 tot presentatie.) De geschiedenis der techniek als Actueel in dit nummer is de aankondiging van de onderwerp van onderzoek eerste jaarlijkse bijeenkomst van De Hollandse profdr.ir. H. IV Lintsen 6 Cirkel in het 1 niversiteitsmuseum Utrecht op 26 november 1999. De bijdrage van de voor Varia: fotogrammetrie van Europa zitter over de inventarisatie van instrumenteel naar Amerika 10 erfgoed anticipeert op een agendapunt van die bijeenkomst. Manuele en electronische Historisch nieuws is er over onderzoek naar de coördinatografen recente kadasterhistorie en over impulsen voor A.M. den Boer II het niveau van de stichting NAP. Uiteraard wordt in dit nummer teruggeblikt op 4 1 listorisch nieuws 13 juni 1999. Twee toespraken zijn integraal opgenomen. Voor u gelezen Deze keer staan niet alleen in de rubriek 'Voor u II.C. Pouts l-f gelezen recente publicaties centraal, maar besteedt ook senior Zorn in zijn column Snellius aandacht aan een nieuw boek van jonge Henk Zorn 17 geodeten, 'eens auteurs voor dit blad'. Inventarisatie instrumenteel erfgoed Als instrument staat de coördinatograaf met een prof. dr. ir. L. Aardoom 18 Zwitsers precisie-iinago in het middelpunt. Het ontwerp daarvan was echter van de Nederlandse Aankondiging van de jaarbijeenkomst op kadasteringenieur 1. Boer Hzn, een 'Hollandse 26 november 1999 10 Rechthoek' dus? Varia: Kuyper over de Lange Zaal 10 Historisch nieuws 20 Varia: meetsnoer 20 Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (voor het eerstvolgende nummer voor 1 februari 2000): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 1999 | | pagina 3