De Hollandse Cirkel in Tijd en ruimte geplaatst: een terugblik Vrijdag 4 juni 1999 vond de bijeenkomst plaats ter gelegenheid van de oprich ting van de stichting De Hollandse Cirkel. De lilmzaal van het Amsterdamse voorlichtingscentrum in de Stopera w as goed gevuld. Voorzitter prol.dr.ir. L. Aardoom heette allen welkom. Zijn inleiding en de lezing van prof.dr.ir. H.W. Lintsen zijn integraal in dit nummer opgenomen. Voor samenvattende impressies van de lezingen van F. Jansen en mw ing. A.F. Troost zij verwezen naar nummer 1 van dit tijdschrift (mei 1999). Een verslag van de bijeenkomst door Karien Itis is gepubliceerd in Geodesia 1999-7/8 (p. 343). Doorsnellen ran NAP-paal en doelgroep? Als ingelast spreker kreeg de cineast. Amsterdammer en NAP-liefhebber Louis van Gasteren het woord. 1 lij wapperde met een 10 DM-biljet met een afbeelding van Gauss en noemde het de "misser van de eeuw zoals de PTT een medewerker van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat in 1986 "als een lummel achter een baak zette" op de NAP- postzegel... Op de Japanse postzegel van hel eeuwfeest van het Tokio-Nipponpeil in 1991 stond tenminste een waterpasinstrument! Op al dan niet ironische toon maakte Van Gasteren zich weer kwaad op allen die in een tv-show van Robert ten Brink dachten te weten dat NAP staat voor 'Nieuw Amsterdams Peil De NAP-postzegel uit 19S6 naar ontwerp rail Stephan Saailink uil Arnhem. In de NA P-expositiekelder was een selectie van geo( letische topapj>ara- tuur alsmede een aantal panelen met foto's te bewonderen. Van die gelegenheid werd gretig gebruik gemaakt en opvallend was de integratie van RD en NAP in één ruimte. Met lede ogen zagen velen tenslotte c? O aan dat de tentoonstelling dezelfde middag moest Geanimeerde interesse in de kelder. worden afgebroken. Onder het genot van een hapje en een drankje werd geanimeerd en "cirkel vormig' gepraat en had het iets weg van een geodeten-reünie. A.M. den Poer

De Hollandse Cirkel (DHC) | 1999 | | pagina 4