Varia: MD bergt erfgoed op landmeetkunde blijkt ook wel uit het feit dat de landmeters, eerst "agrimensores" genoemd denaam "gromatici kregen. Een bekend voorbeeld van Griekse meetkunst is de bouw van een tunnel door een berg bij het Meer van Albanië. Ook toen wilde men aan twee kanten beginnen en... liet lukte, dank zij het meetwerk van Heron van Alexandrië. I let lijkt heel waarschijnlijk dat I Ieron de metingen met de groma verrichtte. I leron van Alexandrië leefde in de le eeuw v.C. en schreef o.a. over landmeetkunde. De landmeet kundige bewerkingen volgen uit de figuur. Met het uitzetten van rechte hoeken kan men veel doen! Literatuur: Dilke, O.A.W. The Roman Landsurveyors, an introduction to the agrimensores. ISBN 0715352792. Newton Abbot 1971. Waerden, B.L. van der, Ontwakende Wetenschap. 1950. Schmidt, W., Heron von Alexandrië. 1899. Voor de laatste maal voor de geplande nieuwbouw elders onderging de hal van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat een renovatiebeurt. Het betreft het in 1956 gebouwde pand Kanaalweg 3b te Delft. Bij deze modernisering verdween de vitrine met geodetisch instrumenteel erfgoed en een portret van professor W. Schermerhorn. Uiteraard blijven de instrumenten zorgvuldig in depot bewaard. Zou er in de nieuwbouw een nieuwe kans voor een expositie komen? A.M. den Hoer t -4tjs8vj.il De lied in 1988 met nog meerdere vitrines vol instrumenten en zelfs een coördinatograaf (foto: Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2000 | | pagina 29