Van de redactie Inhoud De dikte van dit dubbelnummer illustreert Van de redactie het draagvlak van liet doel van de stichting. Hetzelfde gold voor de opkomst van de De donateurs op bezoek bij de stichting donateursbijeenkomst op 26 november 1999 te l irecluDeze editie start met een Boeren en landmeters op hofstede verslag van dat gebeuren temidden van Nieuw landsrust in Sint Joosland oude tandheelkundige instrumenten. ran lick 5 De onderwerpen van dit nummer lopen Varia: site vol geodetische historie 9 uiteen van een Romeins instrument als de Groma tot boeren en landmeters in Sint Feu slikmeter in Moordrecht Joostland en een slikmeter in Moordrecht. R. den Ouden 10 Fundamenteel was de positieve beslissing binnen de redactie tot liet ook opnemen van A brief account on ilie early history of engelstalige artikelen. De presentatie van adjusting geodetic and astronomical obsei - NCG-voorzitter professor Tennissen bij de vations officiële opening van liet Astronomisch- prof.dr.ir. P.J.G. Tennissen 12 Geodetisch Observatorium Westerbork in 1999 was internationaal van aard en schrif Varia: monument Kanaalweg 4 IS telijke weerslag daarvan verdient dito aandacht. Een nuttig en profijtelijk boekje voor alle Door anderen uitgegeven werken worden geografen weer besproken in de rubriek 'Voor u profdr.ir. L. Aardoom 19 gelezen Daarenboven kon de voorzitter een boek behandelen dat is uitgegeven door de Varia: Andries van der Wal 21 NGG in samenwerking met de stichting. De Groma De redactie prijst zich gelukkig met uitbrei profir. H.C. Zorn 22 ding door het toetreden van F. Jansen, hoofd bureau Rijksdriehoeksmeting bij liet Varia: MD bergt erfgoed op 23 Kadaster. Graadmeting Henk Zorn 24 Voor u gelezen... H.C. Pouls en H. Holsbrink/ll.L. Lieraart 25 1 Iistorisc.il nieuws 29 Varia: instrumenteel erfgoed in speelfilm 31 Voor opgave van donateurs voor de stich ting en voor kopij (voor liet eerstvolgende nummer voor 1 juni 2000): Bureau De 1 Iollandse Cirkel (zie colofon). 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2000 | | pagina 7