Varia: inhoud Caert-Thresoor instrumenten aanwezig zijn. lien uitzondering hierop vormen de Dienst der I lydrograiie Koninklijke Marine in Den 1 laag en de Topografische Dienst te Emmen. I lier wordt thans door terzake deskun digen de grote collectie aanwezige instrumenten geïnventariseerd. I Iet aantal geïnventariseerde objecten bedraagt tot dusver 384. waaronder een aantal echte toppers! Tenslotte I let inventarisatiewerk en alles wat daarmee samenhangt zoals de voorbereiding is een omvangrijke job, doch aantrekkelijk en interessant. Dat is niet alleen uit eigen ervaring, doch dat blijkt ook uit de enthousiaste reacties van de teamleden. Er ontstaan nieuwe contacten met mensen die kennis en ervaring hebben in de Geodesie. Daarnaast 'ontmoet je boeiende en fraaie instrumenten. Bovenal wordt je gestimuleerd door de positieve reacties op het initiatief tot inventariseren. Een minder prettige ervaring is - hetgeen uit mededelingen blijkt - dat toch veel apparatuur reeds verloren is gegaan. De stichting De I lollandse Cirkel en allen die het geodetisch erfgoed een warm hart toedragen, ervaren r> o o r dat als een trieste zaak. Met enig optimisme kan men zeggen dat De Hollandse Cirkel de actie tot inventariseren om vijf vóór twaalf is gestart. Mini Reflex spiegeltje. Particulier bezit, (fotoj. ran Eek) In het laatste nummer van Caert-Thresoor (2000-2) vindt men o.a. de volgende artikelen: Dirk de Wies, De Nieuwe Hand-Atlas der Aarde (1855) door I lendrik Frijlink: een Nederlandse Stieler in statu nascendi. E.l. Ormeling sr. De Residentkaarten van Java en Madoera. Eric Schliesser. Een Kaart van Visscher en de grote globe van Blaeu in de bewijsvoering van een proef met slingeruurwerken van I luvgens.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2000 | | pagina 13