Van de redactie Inhoud De donateursmiddag op 10 november zal in het teken staan van het 125-jarig bestaan van de Dienst der I lydrografie van de Koninklijke Marine. Na de lezingen kan in het museum de tentoonstelling "l ot op de bodem worden be zocht. Daarna zal, volgens maritieme traditie, een 'oorlam worden uitgereikt. Naast het programma van de middag treft u in dit nummer als openingsartikel een bijdrage aan van bestuurslid Van Gent over de geodetische ontwikkelingen in de hydrografie in de laatste 25 jaar. Jan Schut bericht over de aanpak en de vorde ringen van de inventarisatie van instrumenteel erfgoed. Aandacht wordt gevraagd voor een nieuwe werkgroep 1 listorisch Geodetisch Beeldmateriaal. In tie rubriek Historisch Nieuws wordt terug geblikt op het onthullen van een nieuwe gedenk steen voor in de Leidse Pieterskerk, en op de Open Monumentendag in Delft. De Hollandse Cirkel nam daaraan actief deel. Onder de Varia is onder meer aandacht voor een 'Meetkundige machine' der Oranjes. Twee recensenten doen weer verslag van wat zij voor u lazen en ook de column van Zorn ontbreekt niet. Tenslotte wijzen we ti op I december 2000 als kopijdatum voor nummer 2001-1. Van de redactie Geodetische ontwikkelingen bij de Hydrografie in de laatste 25 jaar IVigo ran Gent Programma jaarlijkse bijeenkomst van De I lollandse Cirkel Stand van zaken inventarisatie geodetische instrumenten Jan Schut Varia: inhoud Caert-Thresoor Werkgroep Historisch Geodetisch Beeldmateriaal: een oproep Varia: Teeling en de landmeters Diederen Voor U gelezen II. G. Pauls en II. Zorn Studiekeuze lenk Zorn I listorisch Nieuws: Open Monumentendag te Delft Varia: monumentaal waterpasinstrument en tekengereedsc 9 11 12 13 14 IS IS Varia: een 'Meetkundige machine der Oranjes uit 1751 C lorrectie 19 20 Historisch Nieuws: k in de Pieterskerk en de UB te Leiden 21 Brief inzake Kanaalweg -+ te Delft De redactie met opgestroopte mouwen aan de slag voor het nu voorliggende nummer; r.Ln.r. Den Boer, Zorn, Jansen, Idn Eek en Marissen. (foto:,!. H'illems) 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2000 | | pagina 3