gebruik gemaakt van de (meet)gegevens van het Kleefs kadaster uit 1731 en betrekking hebbend op die voormalige Pruisische gebieden. Uit een vergelijkend onderzoek dat heeft plaatsgevonden tussen de meetuitkomsten op de kaart van 1732 (Kleefs kadaster) en die op de actuele kadastrale kaart (Nederlandse Kadaster) op dezelfde situatie van Gennep betrekking hebbend, is aangetoond dat de opmetingen in het toenmalig Kleefs kadaster zeer nauw keurig zijn geschied'. Ten behoeve van historisch onderzoek van velerlei aard - (historische) geografie, geschiedenis en planologie - zijn de minuut plans en OA I uit het I ranse Kadaster en het kaart best and met tegisterdelen uit het Kleefs Kadaster van onschatbare w aarde. Bronnen en literatuur Bronnen GA Gennep. Inv.nr. 335; Stadsarchief Kleve, kaarten (in kopie) Kleels Kadaster: Haubtstaatsarchiv Diisscldorf, kaartenband (originelen) Leuth-Kckerdom en llebezettel Kekeidotn. Literatuur G. Ayinans e.a.. De regio Gennep aan de Letting. Gennep. 1988; I l.Tlt. Dellmann. Über die Klevischen Katasterkarten im I laubtstaatsarchiv Diisscldorf. In: hlosaik, Zeischrift fiir Familienfarschung mul Heimatknnde. Kleve. Helt 3/1'WO: I'. Kruizinga e.a.. Bronnencommentaren 3. Uitgave van Instituut voor Nederlandse Geschiedenis. Den Haag, 1997; A. Scheffer, I let I lollandse Kadaster. In Nederlands Geodetisch Tijdschrift. 7e jaargang no. 2. februari 1977; A. Soutcndijk, De hy pothecaire en kadastrale boekhouding en die der Schepen en Vaartuigen in Nederland. Tireede deel, Tiel. 1916; A.D.M. Veldhorst, I let Nederlandse vroeg- 19e-eeu\vse kadaster als bron voor andersoortig onderzoek, een verkenning. In: I listonsch-Geografisch Tijdschrift1991 nr. 1: A.D.M. Veldhorst. "Voor liet Kadaster getekend: Gcricke' Van klerk in Kleef tot genobiliteerd gouver neur van Nederlands-I .imbnrg: overdruk nil: Publications de la Société Ihstorupie el Archéologiqne dans te Limbonrg 131 (1005) 150-ION. Methodiqne Verzameling der II ellen enz. betrekkelijk het adaster ran hel l ransche li ijk. Amsterdam 1812. Doorman, Deel I. 3 Een in 1988 door G. Aymans c.s. uitgevoerd onderzoek naar de nauwkeurigheid van de oppervlakte der percelen in verhouding tot de gehanteerde schaal in Gennep en Ottersum, geeft een gemiddelde waarde voor een roede van 3,605 mm2respectieve lijk 3,590 mm2. Dit is slechts een afwijking van de ideale waarde een roede 3,547 mm2) van 1,6% (Gennep) en 1,2% (Ottersum).

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 28