Een start met het registreren van geodetisch beeld materiaal vyoo q Zoals ii in liet tijdschrift de Hollandse Cirkel (jaargang 2 nr.3. oktober2000) heeft kunnen lezen was er de vraag naar leden voor de werkgroep Historisch Geodetisch Beeldmateriaal. Zij zijn voor het behoud van historisch markant beeldmateriaal. Ik ben Anue-Floor van Tilburg en studeer museologie aan de Reinwardt academie in Amsterdam. Ik hen gevraagd door de Stichting de I lollandse Cirkel om hen te helpen met het inventariseren en registreren van beeldmateriaal. Mijn opdracht luidt als volgt. 1Inventariseren wat er aan beeldmateriaal is bij de Aldeling Geodesie aan de 11 Delft. (En als er tijd is langs andere deelnemers van de stichting gaan.) 2. Vervolgens de gevonden materialen in categorieën in delen. 3. Daarna een registratie systeem opzetten waarin het beeldmateriaal geregistreerd zal worden. 4. Tot slot enkele voorbeelden en een handleiding maken bij het systeem. Deze opdracht is zeer beperkt. Dit is omdat ik maar zes weken de tijd heb en een gebied moest afbakenen. Na de eerste twee weken kan ik u meedelen dat we goed op schema liggen. Ik weet nu waar er op de afdeling beeldmateriaal is en ben bezig het iels te specificeren. Het is niet zo dat ik kan zeggen wat liet is. want daarvoor beschik ik niet over voldoende kennis. Ook is dat pas in een later stadium van toepassing. Verder ben ik aan liet praten met verschillende instanties over hoe zij hun beeldmateriaal registreren. Vervolgens ga ik categorieën maken en beginnen aan het registratie systeem. Deze zal in het eind van mijn week 5 klaar zijn en week 0 zal ik gebruiken om voorbeelden en een handleiding te maken. Na deze zes weken is er een registratiesysteem om beeldmateriaal van Geodesie mee te registreren. Er zullen dan opnieuw mensen gevraagd worden om dit te gaan toepassen. Ik hoop dat u een idee heeft van wat mijn werkzaamheden zijn. Als u nog vragen heeft kunt u contact op riemen met Anne-Floor van Tilburg stagiaire van de Stichting de Hollandse Cirkel, 1 hijsseweg 11. 2629 JA Dellt, 015-2782047, e-mail: AvTilburg@hotmail.com. Anne-Floor run Tilburg 18

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 20