Terug naar de Lange Zaal In "De Hollandse Cirkel" van oktober 2000 stond een brief afgedrukt die het stichtings bestuur aan de Afdeling Geodesie van de TU zond. Daarin werd gesteld dat het oude Geodesiegebouw tot ons geodetisch erfgoed behoort en mogelijk het best geconserveerd kan worden door liet te gebruiken waarvoor het gebouwd werd. Nu de afdeling Geodesie het pand aan de Thijsseweg zal moeten verlaten, moet er. volgens het stichtingsbestuur, gedacht worden over de mogelijkheid naar Kanaalweg -t terug te keren. Die mogelijkheid biedt zich aan daar de Meetkundige Dienst het gebouw gaat verlaten. In de brief staat dat de stichting zich beperkt tot argumenten van historische aard en zich onthoudt van overwegingen van nostalgische aard. Daar wil ik het graag over hebben. Voor mij en voor vele anderen is het gebouw heel belangrijk geweest. Ik heb er drie werkgevers gehad: de Meetkundige Dienst, de Technische Hogeschool en, nog net, het ITC. Ik zou zo graag nog eens in het gebouw ronddwalen in de staat waarin het toen was. Vestiging van de afdeling Geodesie zou het mogelijk kunnen maken de lange zaal in oude glorie te herstellen. In Delft wordt nu nagedacht over de ont wikkeling van de omgeving, waarbij het gebouw van de MD, dat dus ook verlaten wordt, mede kan worden betrokken. De afdeling Bouwkunde van de TUD gaf een aantal studenten als opdracht een ont wikkelingsplan te maken voor die omgeving. Het lag voor de hand dat die studenten meer wilden weten over dat zo karakteristieke gebouw en het oorspronkelijke gebruik ervan. Zij kwamen bij het bureau van de Stichting terecht, dat het initiatief nam voor een "voorlichtingsbijeenkomst". De heer Gravestein van de Afdeling Geodesie gaf daar een kort overzicht van de geschiedenis van het gebouw. Ik mocht vertellen over het gebruik tot 1955, toen de conciërgewoning, de werkplaatsen en de wagenloods afgebroken werden. Het was buitengewoon leuk te zien boe geïnteresseerd men was en op vele punten doorvroeg. I hm plan zal zeker niet uitgevoerd worden, maar zal er wel toe bijdragen dat het gebied rond het oude Geodesiegebouw in de belangstelling komt te staan. Henk Zorn 'Snellius1955-1960 20

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 22