Van de redactie Inhoud Binnen liet historisch onderzoek onderscheidt men stoffelijke en niet-stoffelijke bronnen. Van de laatstgenoemde soort is voor historici vooral de mondelinge overlevering, de herinnering aan het verleden van belang. Herinneringen, maar ook (groeps)gebruiken. geven een aanvulling op informatie uit ander materiaal. Dit nummer start met twee bijdragen met herinneringen, waarbij senioren niet worden geïnterviewd, maar zelf als auteur optreden en waarbij de mens centraal staat. De redactie is blij, dat met deze informatie opnieuw een deel van het collectieve geheugen van de geodesie wordt verstoffelijkt Bestuurslid Wigo van Gent doet verslag van zijn eerste hydrografische opneming in Nederlands Nieuw Guinea (1961). Redacteur Henk Zorn schreef herinneringen op uit de eerste jaren van het ITC en dus ook aan Schermerhorn (1951- 1956). Voorzitter Aardoom leverde een genealogische bijdrage over professor Heuvelink (1861-1949), die tot 1926 studenten voor civiel ingenieur onderwees in de 'hogere geodesie o O Afleveringen in de rubriek Historisch Nieuws zijn opnieuw internationaal van aard: ze betreffen exposities in Bohemen en Gent. Zowel in de rubrieken 'Varia als 'Voor U gelezen is sprake van reacties op eerdere nummers van dit tijdschrift. I let College van Bestuur van de TU Delft antwoordde bij brief van 19-12-2000 aan het bestuur van de Stichting De Hollandse Cirkel na "rijp beraad te hebben besloten om voor de herhuisvesting van de afdeling Geodesie géén gebruik te maken van Kanaalweg 4. Na een eerdere column terzake van Herman Quee in Geodesia van april 2001 geelt de column van 1 lenk Zorn in dit nummer aan. dat de discussie over de herbestemming van het 'Gebouw voor Geodesie, Landmeten en Waterpassen uit 1891 met genoemde brief niet is afgesloten! Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (voor het eerstvolgende nummer voor 1 september 2001): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). Van de redactie Mijn eerste zelfstandige hydrografische opneming Wigo van GenI Varia: Dava Sobel en de lengtegraad Het ITC 50 jaar, herinneringen uit de begintijd Henk Zorn Professor ir. Hk.J. Heuvelink (1861-1949), een geodeet onder de architecten profdr.ir. L. Aardoom Voor U gelezen //.C. Fouts Varia: 1823: ontmoetingen met landmeters, ingenieurs en andere ruimtelijke denkers I listorisch Nieuws: Tentoonstelling Historische Instrumenten uit Bohemen Historisch Nieuws: Expositie '150 jaar Landmeetkunde en cartografie' in Gent Varia: inhoud Caert-Thresoor en Geodesia Een start met registreren van geodetisch beeldmateriaal Anne-Ftoor van Tilburg Varia: de laatste loodjes... Terug naar de Lange Zaal Henk Zorn

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 3