had overgehaald 0111 als bombardier bij hei wapen der artillerie in dienst te treden. Na in s-l lertogen- bosch en Sluis in garnizoen te zijn geweest, werd hij in I 85 naar Friesland uitgezonden om te helpen de Patriotten gewapenderhand te bestrijden; al doende, wist hij zich vooral bij Stiens te onderscheiden Terug in 's-Hertogenbosch. werd Camp door Guichenon de Chatillon belast met onderwijs in het lijn tekenen en de wiskunde. In 1788 was zijn aanstelling als tweede luitenant het vervolg van zijn eigen lijke militaire loopbaan. In 1793 werd Camp als kapitein-titulair ingedeeld bij een nieuw gevormde artillerie compagnie, die in het voorjaar van I7('-+ afreisde naar Staats-Vlaanderen om Ie helpen het Franse leger tot staan te brengen. Daarbij kreeg Camp van de plaatselijk bevelvoerende generaal- majoor Willem Hendrik van der Dtivn opdracht Sluis in staat van verdediging te brengen en. toen de Fransen in de zomer de vesting hadden ingesloten, zou de door ziekte gevelde bevelhebber ook de daadwerkelijke verdediging aan hem hebben overgelaten. Camp voerde daarbij met name liet commando over de artillerie van de ter plaatse samengebrachte eenheden van de land- eu zee strijdkrachten. Geteisterd door ziekte en bij gebrek aan voedsel eu ammunitie moesten de verdedigers na een beleg en beschieting van drie weken de vlag strijken. Na de overgave van de vesting door Van der Ditvn kreeg Camp, vanwege zijn inzet bij de verdediging, van de Franse belegeraar generaal Fragment ran II. Camps 'Plan der resting Sluis... 794 (noorden rechtsboven). Bron.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 10