Varia: film 'The island of the mapmaker s wife in de kerk opnieuw te beschrijven. Daarbij werden alle graven genummerd en de namen van de recht hebbenden met hun eventuele merktekens of wapens "perfect'' geregistreerd. Zodoende kwam op het koor graf nummer 57 op naam van "Nicolaes Geelkercken Lantmeter"." Het zal niet zómaar een graf zijn geweest, want het opgemaakte register is ter plaatse geïllustreerd met een in tweeën gedeeld wapenschild, waarop aan de linkerzijde een globe op piëdestal en rechts een kerkgebouw te zien zijn, kennelijk verwijzend naar het beroep en de afkomst van de overledene. Vermoedelijk was dit wapen uitgehouwen in een zerk. die Nicolaes van Geelkercken zelf kan hebben ontworpen. Wie nu, benieuwd naar verdere details of om andere redenen, voornemens zou zijn het graf te bezoeken, kan zich de moeite sparen; de Minderbroederenkerk werd in 1805 gesloopt en bij die gelegenheid moet het graf zijn geruimd. Landmeter 'Isaack Geelkercke Nicolaes' zoon. kocht in 1666 in de Minderbroederen Kerk zelf een graf, "achter aent het choor gelegen geteikent tuitte letter H en zal daar in 1672 zijn begraven. De Van Geelkerekens lagen op het koor in goed gezelschap, want sedert 15.38 rustte daar ook het hart van Karei van Egtnond, hertog van Gelre. lu het oorspronkelijke zilveren kistje, liet geheel in een loden omhulsel, werd dit in 1805 met enig ceremonieel overgebracht naar de hertogelijke tombe in de Grote Kerk. 5 Ibid., fol. 168. 6 Ibid., fol. 131. In liet nummer van april 2000 van dit tijdschrift is in de rubriek Varia aandacht geschonken aan het ten behoeve van de speelfilm 'The island of the mapmaker s wife als requisiet uitlenen van instrumenteel erfgoed uit de collectie van de afdeling Geodesie van de Tl Delft. De bijdrage besloot met "Verder bericht volgt. Op zaterdag 22 september 2001 is deze film in première gegaan tijdens het 21e Nederlands Film Festival in Rembrandt 1 aan de Oude Gracht te Utrecht. Tijdens dit festival werden ruim 300 Nederlandse films vertoond, waarvan er wel 84 in première gingen. Deze film is een overigens een Nederlands/Amerikaanse co-productie en is engelstalig met Nederlandse ondertitels. 4(7/7 den Hoer 13

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 15