Inventarisatie geodetische instrumenten In jaargang 2 nr. 3 van dit tijdschrift heb ik o.a. aangegeven wat de aanpak en de werkwijze van "De I lollandse Cirkel" is bij liet inventariseren van het geodetisch instrumenteel erfgoed. Nu, een jaar verder, geef ik een kort overzicht van de stand van zaken en de verdere plannen. Van de 71 benaderde instanties en bedrijven blijken er 44 te zijn die objecten in huis hebben welke interessant zijn voor onze inventarisatie. Allen verlenen medewerking en de actie wordt over het algemeen gewaardeerd. Bij -34 betrokkenen, waaronder alle overheidsinstanties exclusief de waterschappen, is de inventarisatie klaar: resultaat: ca 900 geïnventariseerde objecten waarvan ca 600 zijn gefotografeerd. Onze schatting van totaal ongeveer 1000 objecten aan het eind van 2001 zal ruimschoots gehaald worden. Daarbij komt nog dat de Unie van Waterschappen op ons verzoek onlangs een adreslijst met 59 water schappen beschikbaar heeft gesteld. Deze zullen op dezelfde manier worden benaderd voor inventari satie. Wij verwachten ook hier een goede "oogst". Naar verwachting zal deze inventarisatie nog veel tijd vergen. Om te voorkomen, dat het tot nu toe opgebouwde bestand daardoor teveel veroudert, zal de selectie van belang voor de "Geodetische Collectie Nederland uit de huidige inventarisatieactie nog in 2001 plaatsvinden. Dit vindt plaats aan de hand van een database met het objectenbestand. Deze database is welwillend ontworpen door de heer 1 I.C. Grotendorst te 1 lilversum en wordt opgebouwd met de door mij aan hem toegeleverde inventarisatiegegevens. Last but not least: liet is mij een genoegen te kunnen mededelen, dat de heer R. Ruitenbeek uit Oranjewoud, gepensioneerd geodeet, bereid gevonden is het inventarisatieteam te versterken. Jan Schilt. Afsluitende inventarisatie ran de collectie can de Afdeling Geodesie door Gravesteijn en Pauls (foto Joost Marissen)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 19