Van de redactie Inhoud Met leedwezen vernam de redactie dat op 5 augustus de penningmeester van het stichtings bestuur is overleden. Eeu herinnering aan ir. A.A.Ph.J.M. Baron van Lamsweerde is in dit nummer opgenomen. Inzake zijn ambtelijke loopbaan zij verwezen naar het In Memoriam van de hand van Theo Bogaerts in Geodesia 2001-9, p. 440. De stichting onderstreept op 23 november 2001 haar driejarig bestaan met een Delfts symposium, getiteld "Nederlands gedachtegoed rond de ontwikkeling van geodetisch instrumentarium Aansluitend is er een voor lit thema ingerichte tentoonstelling te bezoeken, waarvan op de vakbeurs van het recente Geodesiacongres al een voorproefje te zien was. Het volledige programma van het symposium treft u in dit nummer aan. In aansluiting op het vorige nummer wordt opnieuw een bijdrage met persoonlijke her inneringen geplaatst: 1 lydrografie en geodesie van Wijnand Langeraar. Voorzitter Aardoom levert opnieuw enkele gedegen artikelen en wel over W. Camp, de cartograaf van Oost-Friesland en Nicolaes van Ceelkerc.ken, landmeter van Gelderland. In I listorisch Nieuws wordt - naast de beschrijving van enkele geodetische activiteiten - een 'cultuur historisch uitstapje' naar het eiland Tiengemeten gemaakt. De rubriek Varia bevat onder andere weer een reactie op een eerder nummer van dit tijdschrift. Dat geodetisch erfgoed voor een bredere kring interessant is, blijkt ook uit diverse andere bijdragen in dezelfde rubriek. Pouls doet opnieuw verslag van wat hij voor u las en bekeek en ook de column van Zorn •eekt niet. lot slot en met excuses een correctie op p. 4 van het vorige nummer: het daar afgebeelde marine schip was niet zoals aangegeven de "Snellius", maar de 'Tasman Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (voor het eerstvolgende nummer voor I januari 2002): Bureau De I lollandse Cirkel (zie colofon). Van de redactie lr. A.A.Ph.J.M. Baron van Lamsweerde voorzitter Aardoom Symposium 2001 I lydrografie en geodesie ir. Wijnand Langeraar W. Camp, de cartograaf van Oost-Friesland profdr.ir. L. Aardoom Het graf van Nicolaes van Geelkercken (f1656), provinciaal landmeter van Gelderland profdr.ir. L. Aardoom Varia: film 'The island of the mapmaker's wife Voor U gelezen II.C. Pauls Inventarisatie geodetische instrumenten Jan Schut Historisch Nieuws: voorstudie boek bij 125 jaar NGG Varia: informatie uit briefpapier 1 listorisch Nieuws: Nederland op de kaart gezet Varia: landmeter Pieter van der Kemp Varia: geodetisch bankbiljet exit Varia: koffer van Veiling Meinesz Varia: landmeter legde eerste steen molen I listorisch Nieuws: Eiland Tiengemeten opnieuw bemeten Varia: uit een brieveneopieboek van Heuvelink HC op Geodesia-vakbeurs Oud en Nieuw leuk Zorn 12 13 1-t 17 IS IS 19 19 20 21 oo 23 26 07 2 S

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 3