osium 2001 Op '23 november '2001 wordt er in Delft op de afdeling Geodesie een symposium gehouden met het volgende onderwerp: "Nederlands gedachtegoed rond de ontwikkeling van geodetisch instrumentarium", De Hollandse Cirkel bestond in juni drie jaar en wil dit graag onderstrepen met een bijeen komst met bovengenoemd onderwerp. Ingegaan wordt op de rol die Nederlandse onderzoekers, ontwerpers en fabrikanten hebben gespeeld bij de ontwikkeling van geodetisch instrumentarium, met name in de periode van plusminus de 19e eeuw tot medio de 20e eeuw met uitstapjes naar de tijd van de Hollandse Cirkel en naar ontwikkelingen heden ten dage. O O De HC wil inet dit symposium een bredere bekendheid geven aan haar activiteiten. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het programma is als volgt: Op 23 november 2001 start het symposium om 13:00 uur met een ontvangst in de hal van de afdeling Geodesie. Na een welkom en inleiding door de voorzitter prof. Leen Aardoom zal -Peter de Koningh, kleinzoon van de oprichter van de firma De Koningh, een voordracht houden over het ontwerp en de productie van Nederlands instru mentarium sinds 1902. -drs. Trienke van der Spek van het Museum Boerhave zal een lezing houden over de Delftse firma Kipp en de vroegere directeur/instrumentmaker J.W. Giltay. Vervolgens zal de voorzitter van de afdeling Geodesie. -prof. Theo Bogaerts ingaan op en voorbeelden geven van belangrijke Nederlandse bijdragen tot de ontwikkeling van geodetisch instrumentarium. 16:00 uur Volgt een bezoek aan de tentoonstelling, speciaal voor dit thema ingericht, in de practicumzaal, waarbij de rondleiding wordt verzorgd door ing. Joop Gravesteijn, collectie beheerder van de afdeling Geodesie. Hierbij wordt tevens aandacht besteed aan de resultaten van de inventarisatie van historisch instrumentarium door tie HC. Hierna is er gelegenheid om na te pralen hij de borrel. De toegang tot dit svmposium is gratis. Van dii symposium wordt in een extra themanummer van het tijdschrift "De Hollandse Cirkel verslag gedaan (voor de donateurs zijn hieraan geen kosten verbonden). U kunt zich opgeven als deelnemer middels een briefje of e-mail. Zie hiervoor de colofon. NB. Parkeergelegenheid is ruim voorhanden. Indien u als OV-reiziger dit voor 10 november kenbaar maakt, zorgt de HG voor vervoer vanaf Delft NS. Introducés zijn van harte welkom. DE KONINGH-ARNHEM Stcreoicopen Texcielmeeupparatuu Kantoor m ftbritk Weerdjesstraat 82 Telefoon 08300-26637 Advertentie uit het Lustrumboek Snellius 1955-1960. Delft I960 3

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2001 | | pagina 5