Varia: inhoud Caert-Thresoor Varia: geodetische wenskaart D instrumenten, mijntheodolieten en sextanten vervaardigd. Het laatste waterpasinstrunient. tvpe 407 met serie nummer 7228 verliet de fabriek in maart 1967. 1 locwei de producten veranderd zijn en het reeds lang geen familiebedrijf meer is, bestaat de firma De Koningh BV in Arnhem nog steeds en zal binnenkort baar 100-jarig jubileum vieren. Voor liet tot stand komen van dit artikel is onze stichting dank verschuldigd aan: De Koningh ISY. Arnhem Dienst van bet Kadaster en Openbare Registers, Apeldoorn I I.C. Pottls te Spijkenisse Gemeentelijke Archiefdiensten van: Arnhem. Amersfoort, Dordrecht, Rotterdam. Utrecht, Brussel, Bonn De heer l '.W. Olland, Bilt hoven Gemeente Bibliotheek Arnhem. Geodiitisches Institut der Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universitat Bonn (Dhr. Priv.-Doz. Dr.-lng. Michael Scherer) Scheepvaartmuseum Amsterdam In nummer 2001-3 van Caert-Thresoor vindt men o.a. de volgende artikelen: Karei Kinds en Mathieu Franssen, 'Carte Belgica Arnout petite': Een nieuwe kijk op een vroege kaart van de Nederlanden Bert Nelemans, Eenvoudig 20e-eeuws onderzoek van oude kaarten van Texel en Hongarije Nummer 2001-4 is geheel gewijd aan het twintigjarig bestaan van Caert-Thresoor zelf. dat dit jaar de 750e abonnee hoopt te begroeten. Door een kerstgroet van landmeter/verzamelaar Nico Keesmaat werd ik geattendeerd op de blanco wenskaart 517 van Pro Heritage te Amsterdam (tel. 020-6626068). Volgens de omschrijving achterop voorstellend Een messing theo doliet voor meting van horizontale en verticale hoeken. London ca. 1SS0. Collectie Mathieu Hart te Amsterdam." Aanbevolen! Adri den Hoer

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2002 | | pagina 11