Van de redactie Inhoud Voor o ligl het eerste nummer van de vierde jaargang van dit tijdschrift. Dit eerste nummer van ook 2002 is het aangekondigde thema nummer over het I IC-symposium 'Nederlands gedachtegoed rond de ontwikkeling van geo detisch instrumentarium", dat op 23 november 2001 te Delft werd georganiseerd. Naast een impressie van één van de redacteuren zijn de lezingen iu dit nummer opgenomen en wordt de tentoonstelling middels een catalogus ook voor het nageslacht vastgelegd. Een CD-ROM, in samenwerking met de Afdeling Geodesie van de Tl D en het Techniek Museum uitgegeven, is voor donateurs nog beperkt beschikbaar. Als extra is de tentoonstelling trouwens in aan gepaste vorm nog tot en met 7 april 2002 in liet Techniek Museum te Delft voor een breder publiek te bezichtigen. Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (voor het eerstvolgende nummer voor I mei 2002): Bureau De I lollandse Cirkel (zie colofon). Van de redactie Dl IC-syniposiutn 2001, een impressie Jan van Eek De Koningh. een identiteit in de geschiedenis van de Nederlandse geodesie Peter de Koningh Varia: inhoud Caert-Thresoor Varia: geodetische wenskaart Het Nederlands gedachtegoed prof drie. Theo Bogaerts Cat alogus ten toonstelling Voor l gelezen.. H.C. Pauls De Delftse firma Kipp en de vroegere directeur-instrumentmaker J.W. Giltav drs Trienke van der Spek 0 100 jaar IITW I leuk Zant Mededeling De expositie bij de A fdeling Geodesie (foto Tl Delft) I

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2002 | | pagina 3