Varia: gezocht... Varia: inhoud Caert-Thresoor Varia: honderd jaar De Koningh in Arnhem In opdracht van de erfgoedkoepel voor de documentaire informatievoorziening en het archief wezen (DIVA) worden de kadastrale kaarten 1832 (minuutplans) en de Oorspronkelijk Aanwijzende Tafel OAT) op dit moment digitaal gemaakt. Het blijkt dat niet alle minuutplans en verzamelkaarten aanwezig zijn. Uiteraard willen we graag alle minuutplans en verzamelkaarten uit 1832 (Limburg 1841) digitaal ter beschikking krijgen. Wilt u als u een minuutplan, of een verzamelkaart, in uw bezit hebt, of weet waar zich nog exemplaren bevinden, contact opnemen met ondergetekende? U kunt dit telefonisch doen, of ook pere-mail: tel.nr. 055 5285 504 of 06 13277288, e-mail: wim.kamphorst@kadaster.nl. Wim Kamphorst, projectleider minuutplans In nummer 2002-1 van Caert-Thresoor vindt men o.a. de volgende artikelen: Henk Deys en Marco van Egmond: "Ik loop niet met onvoltooide plannen rond": emerituspro fessor Koeman veertig jaar na zijn promotie M.G. Niessen, Kaarttekeningen voor Londen Frans Westra, Twee onbekende kaarten van Bergen op Zoom uit 1586/1587 Ferjan Ormeling, Een naamkundig hulpmiddel voor oude atlassen Dit jaar is het 100 jaar geleden dat de instrumentmaker G. de Koningh te Arnhem begon met de verkoop, de ontwikkeling en de bouw van landmeetkundige instrumenten. Hij werkte daarbij samen met de geodetische wetenschap en praktijk. In de zestiger jaren is De Koningh gestopt met de geode tische lijn, maar het bedrijf brengt nog steeds hoogwaardige technische producten op de markt. Ter gelegenheid van het jubileum brengt De Koningh een boekje uit, waarin schrijver Hans van Eerden terugblikt op de geschiedenis van het bedrijf. Hierin wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de beginperiode, waarin het bedrijf zich voornamelijk richtte op de geodetische markt. Het boekje is bestemd voor de relaties van het bedrijf en komt niet in de handel. De Koningh rekent de Geodesie nog steeds tot zijn relatiekring en is donateur van Stichting De Hollandse Cirkel. Algemeen Directeur John J. Kraijenbrink biedt nu om niet een aantal exemplaren van het te verschijnen gelegenheids werkje aan ter verspreiding in geodetische kring. De Hollandse Cirkel is dankbaar voor deze geste en wil die verspreiding gaarne ter hand nemen. Voor haar bemoeienis met de bestelling en toezending moet de Stichting aan belangstellenden voor het boekje wel kosten in rekening brengen. Deze bedragen 10 euro; voor donateurs van de Stichting 7,50 euro. Belangstellenden kunnen het boekje tot 15 augustus bestellen door overmaking van het verschuldigde bedrag op rekening 51.70.15.757 t.n.v. Stichting De Hollandse Cirkel te Delft, onder vermelding van "De Koningh". ./.f.Marissen

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2002 | | pagina 25