Inhoud Van de redactie Met genoegen presenteert de redactie dit tweede nummer van de vierdejaargang met bijdragen over kettingtrekkers, de kadastrering van Epe en Oene, vuurtorens en de museumzolder van donateur Jan Stehouwer. Zorn bekent in zijn column ook mee te werken aan geschiedschrijving in een ander geo- orgaan en legt bijvoorbeeld uit wat hectografie was. Op verzoek van lezers is de lay-out van het tijdschrift aangepast qua lettergrootte en interlinie. Graag wijzen we nogmaals op de verrijking van de site www.hollandsecirkel.nl met een zoekknop, werkend op instrumentencollecties. Dank aan de makers Ed de Bie en Frans Marks, resp. project leider en adviseur bij de afdeling Multimedia van wat nu nog de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat heet en aan de initiatiefnemer, ons bestuurslid Wim van Beusekom. Hij was eerder werkzaam bij deze dienst, sinds Schermerhorn bekend als kortweg 'MD' (in een volgend nummer zal hier vanwege de naamswijziging van deze dienst nader op worden ingegaan). Permanent is de dank aan Axel Smit van de Afdeling Geodesie van de TU Delft voor het actueel houden van de site onder redactie van Joost Marissen. Ook de redactie is verheugd met de start van een nieuwe "Projectgroep Inventarisatie Historisch Beeldmateriaal". Het enthousiasme overstijgt het aspect, daat de voortgang van ook deze projectgroep kolommen van dit tijdschrift zal vullen. Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (voor het eerstvolgende nummer voor 1 sep tember 2002): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). Van de redactie Landmeters en kettingtrekkers in Nijbroek, 1328-1470 profdr.ir. L. Aardoom 2 Op de zolder van Jan Stehouwer Jan van Eek 5 Het werk van landmeter L.C. Machen in Epe en Oene J.C. Kreffer 8 Over landmeters en vuurtorens Kees van Hamersveld VoorU gelezen... H.C. Pouls, L. Aardoom 14 19 Varia: gezocht.23 Varia: inhoud Caert-Thresoor 23 Varia: honderd jaar De Koningh in Arnhem 23 Een lustrumviering Henk Zorn 24 Projectgroep "Inventarisatie Historisch Beeldmateriaal" 24 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2002 | | pagina 3