hlu Filmprijs voor Van Gasteren Donateursdag 2002 De filmmaker Louis van Gasteren is voor zijn film In een Japanse Stroomversnelling onder scheiden met de cultuurprijs 2002. Tevens verscheen van zijn hand een boek, rijk geïllustreerd, onder dezelfde titel. (Boek en film zijn besproken in nr 2002-2 van dit tijd schrift, p. 21/22.) De wereldpremière op 26 september 2002 in de stadsschouwburg te Utrecht werd door zeer velen, waaronder prins Willem Alexander en prinses Maxima, bijgewoond. Wim van Beusekom Op 15 november 2002 organiseert "De Hollandse Cirkel" de jaarlijkse Donateursdag. De Hollandse Cirkel is dan te gast bij de Topografische Dienst (TDN) te Emmen. Het thema sluit hierbij aan met de beschrijving van de technisch-geodetische ontwikkeling van de topografische kaart, waarbij de historie en de hedendaagse technieken aan de orde komen. Rekening houdend met de reisafstand beslaat het programma dit keer een deel van de ochtend en de middag met inbegrip van een lunch, die wordt aangeboden door TDN. Aan deze dag zijn verder geen kosten verbonden. Informatie: j.a.j.marissen@citg.tudelft.nl Programma: 11:30 uur Ontvangst 12:00 uur Welkomstwoord door de gastheer F. Smit R.A., directeur TDN 12:05 uur Inleiding door de voorzitter Leen Aardoom 12:20 uur "Meten in een leeg land" "Meetkunstige hoogtepunten uit de geschiedenis van de topografische kaartering( 1800-1940)". Voordracht door Peter Geudeke, voormalig directeur van de TDN. 13:00 uur Lunch met aansluitend gelegenheid tot het bezoeken van een expositie in de tentoonstellingsruimte van de TDN. 14:15 uur "Bestand van een vol land" "De ontwikkeling van topografische kaartering naar moderne bestands- opbouw". Voordracht door Hans van der Linde, adjunct-directeur TDN geassisteerd door Bert de Ruiter. 15:00 uur Afsluiting door de voorzitter. 15:15 uur Borrel. Voor belangstellenden wordt er een korte rondleiding verzorgd door het gebouw van de TDN. 16:00 uur Einde van de donateursdag.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2002 | | pagina 29