Van de redactie Inhoud Met genoegen presenteert de redaetie dit derde nummer van de vierdejaargang. Het feit dat de eerste HTW honderd jaar geleden Van de redactie 1 verscheen was voor Jan Polman en Henk Zorn aanleiding om iets te schrijven over de geschiedenis Honderd jaar HTW 1 daarvan. In dit nummer worden de voorgeschiedenis Jan Polman en Henk Zorn 2 en de HTW's 1902 en 1938 besproken. In het volgende nummer van dit tijdschrift worden de Een interessante gevelsteen in Friesland HTW's 1956 en 1996 behandeld. F Ferro 7 Via een bewerking van een eerder in 'Monumenten' verschenen artikel wordt aandacht gevraagd voor Varia: naamswijziging binnen een gevelsteen met landmeters. Hoewel deze steen Rijkswaterstaat, MD wordt AGI 9 zich al jaren in Drachten in een school bevindt, is deze nooit meegenomen bij promoties van geodesie- De landmeter als architectuurtekenaar opleidingen! H.C. Pouls 11 Pouls behandelt in 'De landmeter als architectuur tekenaar' het maken van betrouwbare tekeningen Varia: inhoud Caert-Thresoor 16 van gebouwen door landmeters, met name bij triangulatiewerk en waterpassingen. Historisch Nieuws: expositie "Breda in kaart" 17 Een landmeetkundig monument is het 'kasteel van Kruidhof' in Wageningen. Een advertentie voor de Voor U gelezen... verhuur van wat in 1953 werd neergezet als Gebouw H. C. Pouls, prof. ir. H. C. Zorn 19 voor Landmeeetkunde van de Landbouwhogeschool is aanleiding tot een bijdrage in de rubriek Varia. In Varia: verhuur 'kasteel van Kruidhof' te dezelfde rubriek ook aandacht voor de historie van Wageningen 21 de binnenkort verdwenen naam Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Historisch Nieuws: expositie "Onbegrensd Uiteraard ontbreekt de rubriek 'Voor U gelezen' ook bestaat niet voor een landmeter!" 23 niet in dit nummer. De column van Zorn gaat over 'namen'. Boerderijen en landgoederen in De Graafschap Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor Jan van Eek 24 kopij (voor het eerstvolgende nummer voor 1 januari 2003): Bureau De Hollandse Cirkel (zie De Hollandse Cirkel staat niet stil (bij die colofon). ene tijd) J. Marissen 26 Filmprijs voor Van Gasteren 27 Donateursdag 2002 27 Column: namen Henk Zorn 28 l

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2002 | | pagina 3