Varia: "kasteel van Kruidhof nu verhuurd Column: veranderingen. Eerder is in De Hollandse Cirkel een Varia opgenomen over de verhuur van een deel van het voormalige Gebouw voor Landmeetkunde van de Universiteit Wageningen naar ontwerp van ir. F.E. Röntgen'. "De Veluwepost" van 17 januari 2003 maakte nu melding van de verhuur aan en ingebruik name door het bedrijf Digital Works2. Directeur ir E. van Ravenstein daarvan memoreert: "Persoonlijk heb ik ook goede herinneringen aan het gebouw uit mijn studententijd. Ik heb er zelf nog college gevolgd en examen gedaan." De collegezaal annex multimediaruimte is op 30 januari ingewijd met een symposium over kennismanagement. Prof.dr.ir. B. Speelman, rector van WUR, verrichtte volgens plan die dag de heropening van het gebouw. De Veluwepost: "De collegezaal is met een subsidie van de gemeente Wageningen in oude glorie hersteld, inclusief het schoolbord en de originele collegebankjes en wordt nu door het internetbedrijf gebruikt om workshops te geven voor klanten. Daarmee beschikt het waar schijnlijk over de meest eigenzinnige multime diaruimte in Nederland." De kanttekening in mijn vorige bijdrage 'dat de schepping van de oorspronkelijke architect historisch gezien verder wordt aangetast' was voorbarig! "Juist die combinatie van een practicumtafel en klapstoeltjes van vijftig jaar oud en heden daagse technologie roept een mooie spanning op," stelt Van Ravenstein in genoemde krant over het 'kasteel van Kruidhof' Adri den Boer In "Van de redactie" op blz. 1 van dit nummer worden zo maar wat veranderingen opgenoemd die we in 2003 te verwerken krijgen. Van sommige van die veranderingen zeg ik als oude geodeet: "Het zal wel ergens goed voor zijn. Ik hoef ook niet alles te begrijpen." Echt verdriet doet me het bericht dat de studie richting Geodesie wordt opgedoekt. Dat bespaart 1 200 000 euro. Dat is 0,0012 miljard. Tis wat! De tegenvallers nu en de meevallers in de vorige jaren t.o.v. de Rijksbegroting gaan over meerdere miljarden. Wat is nu tegenwoordig 0,0012 miljard! Daarvoor wordt één van de oudste opleidingen in Delft en de enige op wetenschappelijk niveau in Nederland weggedaan. Weg, gewoon weg. Kan een universiteitsbestuur dat zomaar beslissen? Is dit niet een zaak van algemeen beleid? Wie moet de kamervragen beant woorden als er over een aantal jaren een nijpend tekort aan geodeten blijkt te zijn? Ik ben te lang uit de praktijk om het besluit in details te kunnen beoordelen. Ik wil best aannemen dat er nu een verzadigde markt is voor geodeten. Wie kan zeggen hoe dit over enkele jaren zal zijn? Ik kan me voorstellen dat de opleiding voor een aantal jaren stopgezet wordt. Dat zal inkrimping van personeel ten gevolge hebben, spijtig maar begrijpelijk. Periodiek moet de markt gescanned worden en zodra die gunstig blijkt moet de opleiding met veel tam-tam hervat worden. Als de markt niet meer gunstig wordt: helaas zal er dan eens een definitief einde moeten komen aan "geodesie in Delft". Wat alle andere veranderingen betreft: mijn weerstand er tegen is misschien te wijten aan mijn leeftijd. Ik wil niet als oude mopperpot de annalen ingaan. Henk Zorn 1 De Hollandse Cirkel, jaargang 4 nr 3, november 2002, p. 21 -23 2 Dank aan dr.ir. L.L.F. Janssen te Wageningen die de redactie op deze bijdrage attendeerde.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2003 | | pagina 28