Techniek Museum Delft, geeft een breed overzicht van de maatschappelijke betekenis en diverse toepassingen van de geodesie en geo-informatie; de beroepspraktijk en moderne technieken worden getoond. De aandacht ligt op het heden, de (nabije) toekomst en in mindere mate op het verleden. De tentoonstelling wil vooral jongeren interesseren voor een studie en een beroep in de geodesie en geo-informatie; maar de tentoonstelling is ook bedoeld voor volwassenen, geïnteresseerden in techniek en ingewijden. Het feestelijk en informatief symposium 'De aarde op maat' is bestemd voor iedereen met interesse in het vakgebied: vakgenoten, maar ook bijvoorbeeld schooldecanen en beleidsma kers. 's Ochtends ligt de nadruk op de feeste lijkheden: het eerste exemplaar van het boek wordt aangeboden, de Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs 2004 wordt uitgereikt en er is een feestrede, 's Middags tonen gerenom meerde sprekers en wetenschappers in vier boeiende presentaties oplossingen en producten van het vakgebied geodesie en geo- informatie voor actuele maatschappelijke vraagstukken. Het boek 'De aarde, verdeeld en verbeeld, berekend en getekend' schetst de geodesie aan de hand van eigentijdse toepassingen, met nadruk op de Nederlandse situatie. Ook de historie en de toekomst komen aan bod. Het rijk geïllustreerde boek wordt geschreven in samenwerking met de Stichting Historie der Techniek en is bedoeld voor geïnteresseerden in wetenschap en techniek en voor scholieren en studenten. De Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs is ingesteld om het geodetisch onderzoek in Nederland te bevorderen en zichtbaar te maken. De prijs wordt toegekend aan hen die in Nederland bijzonder verdienstelijk geode tisch onderzoek hebben verricht. Bij de selectie van de prijswinnaar gaat de voorkeur uit naar jonge onderzoekers. De prijs geldt als aanmoe diging voor verder geodetisch onderzoek en bestaat uit een geldbedrag van 5.000 euro en een herinneringsbord. Verdere informatie over alle activiteiten: NCG Nederlandse Commissie voor Geodesie Postbus 5030, 2600 GA Delft, Thijsseweg 11 2629 JA Delft Tel: 015 278 28 19" Fax: 015 278 17 75 E-mail: ncg@citg.tudelft.nl Website: www.ncg.knaw.nl IN MAAT EN BEELD ff 1879-2004:125 JAAR NEDERLANDSE COMMISSIE VOOR GEODESIE

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2003 | | pagina 24