Van de redactie Inhoud Met genoegen presenteert de redactie dit tweede nummer van de vijfde jaargang. Op verzoek van lezers zijn met ingang van dit jaar de Van de redactie 29 pagina's per jaargang doorlopend genummerd. J.H. Holsbrink levert opnieuw een Friese bij "Landmessern aff der Bilde" drage en nu over landmeten in Het Bildt in de 16l'c eeuw. Redacteur F. Jansen hoorde com J.H. Holsbrink 30 missaris Kamminga voor TV Gelderland over de l.lkbasis Loenermark Loenermark en geeft naar aanleiding daarvan Frans Jansen 33 een vrije vertaling van een engelstalige publi catie uit 1964 over de ijkbasis met die naam. Vijfig jaar hydrostatisch waterpassen Afgesloten wordt met de huidige functie in Nederland daarvan voor de RD. Wint van Beusekom 38 Historisch nieuws betreft deze keer vooral het NAR Na vijftig jaar werd in januari 2003 Historisch Nieuws: Normaal afscheid genomen van het hydrostatisch water Amsterdams Peil op de Oude Delft 95 43 passen bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Op 4 april 2003 volgde de Nog eenmaal de VOC. Fort plaatsing van een ANWB-bord in het gebouw 'Batenstein' in Ghana. Oude Delft 95 te Delft, ooit de huisvesting van Servaas van Elteren en René Dahmen 45 de Polytechnische School. ("De afdeling Geodesie mag nog wel een keer in het zonnetje Varia: Wagenings beeld 'De Valk' gezet worden," aldus de Delftsche Courant.) geodetisch monument? 48 Publiekgerichte activiteiten vanuit de geodesie zijn daarmee niet ten einde. De NCG doet Varia: basislijn Kaapstad 49 mededeling van een tentoonstelling, sympo sium, boek en de toekenning van een prijs in De aarde in maat en beeld het kader van het komend 125-jarig bestaan. - NCG 125 jaar 49 Uiteraard ontbreken ook varia, de rubriek 'Voor u gelezen' en de column - nu over Varia: inhoud Caert-Thresoor 51 Willem Schermerhorn - niet in dit nummer. Zeker voor de rubrieken Varia en Historisch Historisch Nieuws: weer straatnaam Nieuws kan de redactie niet buiten de voor landmeter Stampioen 51 medewerking van de lezers. Wie in woon-, werk-, of reisomgeving ook maar iets tegen Varia: DP-peilmerk als Haags komt over de historie van de geodesie geve dat geodetisch instrument 52 subiet door! "Koopgoot in kaart": een plan voor een Tot slot van deze rubriek volgt vanaf dit temporeel GIS nummer een site-tip. Nu is dat René van der Schans 53 www.waterstaatsgeschiedenis.nl. Voor u gelezen... 54 Varia: faculteitsbord Voor opgave van donateurs voor de stichting en Geodesie museumstuk? 56 voor kopij (voor het eerstvolgende nummer voor 1 augustus 2003): Bureau De Hollandse Column: W.S. 56 Cirkel (zie colofon). 29

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2003 | | pagina 3