Inhoud Van de redactie Met genoegen presenteert de redactie dit derde Van de redactie 57 nummer van de vijfde jaargang. Holsbrink vervolgt zijn artikel 'Landmessern aff der Donateursdag 2003 58 Bilde'. Claessen levert een boeiende bijdrage over de grens in Baarle-Nassau. Mohrmann "Landmessern aff der Bilde" (2) verdiepte zich in de zeevaartkunde van de 19^e J.H. Holsbrink 59 eeuw. Daarnaast zijn er tal van kleinere bijdragen. Afbakening van de rijksgrens tussen Baarle-Nassau en de aangrenzende Traditiegetrouw organiseert De Hollandse Belgische gemeenten Cirkel in de herfst haar jaarlijkse donateursdag. WA. Claessen 64 Ditmaal is het thema: "De geschiedenis van de 125-jarige Nederlandse Commissie voor Koninklijke Marine en zeevaartkunde Geodesie" en is de locatie Delft. Tevens wordt 1787-1850 ruim aandacht besteed aan "het historisch J.M. Mohrmann 71 monument Kanaalweg 4", dat de Meetkundige Dienst - intussen Adviesdienst Geo-informatie „Bewaren om te gebruiken" 85 en ICT - van de Rijkswaterstaat begin oktober verliet. In elk geval zijn boven de ingang gevel Varia: boom en steen van Ligterink 87 stenen te zien met linten met teksten naar Spreuken 17:27: "Een man van verstant is Varia: Snellius en de Rijnlandse roede 87 kostelyck van geeste en "Wie wetenschap weet houdt syne woorden in Maakte niet Varia: inhoud Caert-Thresoor 89 menig geodeet de laatste tot zijn lijfspreuk? Een leestip voor dit pand is: H.C. van der Varia: emaille kadasterbordje 89 Hoek, Kanaalweg 4, in: Lustrumboek Snellius 1970-1975, pag. 237-250. Varia: landmeters op gemaal Colijn 89 In Delft veranderde meer: onder andere het Voor u gelezen... bureau van de stichting verhuisde van de H. C. Pouls en Jan van Eek 90 Thijsseweg naar Kluyverweg 1 in Delft (zie colofon). Het is nu gehuisvest bij de Faculteit Historisch Nieuws: Symposium militaire Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek. geschiedenis in Coevorden 95 De sitetip van deze keer: www.grenspalen.com Historisch Nieuws: Afscheid Delftse en www.museum.tudelft.nl. Thijsseweg 95 Varia: Herman de Man en stafkaarten 96 Column: instrumenten Henk Zorn 96 Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (Voor het eerstvolgende nummer voor 1 januari 2004): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). 57

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2003 | | pagina 3