Historisch Nieuws: Symposium militaire geschiedenis in Coevorden Historisch Nieuws: afscheid Delftse Thijsseweg n Op zaterdag 7 juni 2003 werd er door de Drentse Historische Vereniging (DHV) een symposium georganiseerd over de militaire geschiedenis. Deze werd gehouden in de schit terende zeventiende-eeuwse Hervormde kerk van Coevorden en was opgezet rondom de uitgave van de zogenaamde Hottinger kaarten. De aanwezigen werden verwelkomd door de voorzitter van de DHV, de heer Jan Schenkel. Het programma, dat gevolgd werd door circa 150 geïnteresseerden bestond uit vier lezingen. Drs. Joep van Hoof sprak over Het Nederlandse verdedigingsstelsel in relatie tot het kindschapDaarna sprak Dr. Olaf van Nimwegen over Het Staatse leger in de 18e eeuwen drs. Hans Roest over De geschie denis van de vestingstad Coevorden"Hij deed dat op een onnavolgbare wijze in een historisch kostuum vanaf de kansel. Het was bij deze drie lezingen mogelijk kort met de spreker van gedachten te wisselen. Als vierde sprak de heer Herman Versfeit over zijn Hottinger Atlas, waarna hij het eerste exemplaar overhandigde aan drs. R. ter Beek, commissaris van de Koningin in de provincie Drenthe. Uit diens toespraak bleek dat hij uit de omgeving van Coevorden afkomstig was en zeer goed op de hoogte van historische kaarten van Drenthe. Tijdens het informele samenzijn daarna was het mogelijk het prachtige boek in ontvangst te nemen en was er een mogelijkheid een plaquette van de vesting Coevorden te bezich tigen. In dit nummer vindt u in de rubriek "Voor u gelezen...." een bespreking van deze uitgave. Willy Ah Iers Joop Gravesteijn, onder andere conservator van de collectie historische instrumenten van de afdeling Geodesie van de TU Delft, druk doende met de verhui zing van de collectie, onder andere naar het Techniek Museum Delft. Meer hierover in een volgend nummer. Redactie

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2003 | | pagina 41