Vakbeurs Geodesia 2003 Redacteur Jan van Eek wint prijs Van 22-24 oktober 2003 was de stichting De Hollandse Cirkel met een ministand present op de vakbeurs bij het 22ste Geodesiacongres in de Jaarbeurs te Utrecht. Trekker was de in een vitrine geëxposeerde repetitiecirkel van Borda/Lenoir, geleend uit de collectie van de TU Delft. Het is een type instrument als Oud RD-hoofd Frans Jansen bij 'stang onder windvaan ingezet bij de Franse graadmeting aan het eind van de 18c'e eeuw. Het bewuste exemplaar is door Krayenhoff benut bij de triangulatie van Nederland 1802-1811Om ook aandacht te geven aan de integratie van de vakgebieden geodesie en cartografie was in de vitrine oud tekengereedschap tentoongesteld. Aan de wand werd die aandacht ook verdeeld in een portrettengalerij met prominenten van weleer. De presentie op de beurs leverde veel belang stelling en een twaalftal nieuwe donateurs op. Opvallend was dat er ook bij andere stand houders historie present was. Op diverse beeld schermen en op de nieuwste printers verschenen oude topografische kaarten. In de stand van het Kadaster gold dat ook voor minuutplans (zie www.dewoonomgeving.nl). Tevens kon men zich daar laten fotograferen met het oorspronkelijke RD-nulpunt "stang onder windvaan 1895)". Juist nu wordt afgezien van de bijhouding van de kerktorens als RD-punten was deze toren bekroning uit een Amersfoorts depot geleend. Ministand met repetitiecirkel en bezoekers. Adri den Boer Op 16 oktober j.l. ontving redacteur Jan van Eek uit handen van de Gelderse commissaris J. Kamniinga de prijs 2003 van het Prins Bernhard Cultuurfonds Gelderland. Meest tastbaar was een speciaal door Cor Litjens (1956) voor Jan gemaakte bokaal, die een geldbedrag van 5.000 euro vergezelde. Plaats van handeling was het tjokvolle kerkje van Persingen in de Ooypolder achter Nijmegen, de geboorte- en woonstreek van de prijswinnaar. In

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 30