Van de redactie Inhoud Met genoegen presenteert de redactie dit eerste Van de redactie/inhoud 1 nummer van de zesde jaargang. Traditiegetrouw organiseerde De Hollandse Terugblik donateursdag 2003 Cirkel in de herfst (nu 14 november 2003) haar Adri den Boer 2 jaarlijkse donateursdag. Ditmaal was het thema: "De geschiedenis van de 125-jarige 2004: 125 jaar Nederlandse Commissie voor Nederlandse Commissie voor Geodesie" en de Graadmeting, Waterpassing en Geodesie (1) locatie Dellt. Op "het historisch monument prof.dr.ir. L. Aardoom 5 Kanaalweg 4", dat leeg staat sinds de Meetkundige Dienst - intussen Adviesdienst Aanbod 15 Geo-informatie en ICT - van de Rijks waterstaat het begin oktober verliet, werd een Het metrieke stelsel en de informatief ANWB-bord onthuld. Het is in Meridiaan van Parijs Delft het tweede ANWB-bord, waartoe De Henk Zorn 16 Hollandse Cirkel het initiatief nam. Na een korte terugblik over de dag van de hand van Historisch Nieuws: "Kaarten uitgelegd" in een redactielid wordt de door hemzelf Utrecht 25 bewerkte lezing van Aardoom in afleveringen in dit tijdschrift opgenomen. Historisch Nieuws: gezien in Nijmegen 26 Zorn biedt in dit nummer een weergave van Vakbeurs Geodesia 2003 28 zijn Powerpointpresentatie op de reünie van 28 geodeten op Papendal in augustus 2003. Redacteur Jan van Eek wint prijs Historisch nieuws is er ook weer voldoende: Den Boer bezocht een cartografische tentoon Varia: Snellius weer vernoemd 29 stelling in Utrecht (met zelfs een Hollandse Cirkel) en Van Eek een expositie over een Uitreiking Nederland-Japan prijs 30 gerestaureerde 'vogelvlucht' van Nijmegen van landmeter-schilder Feitman. Bestuurslid Van Voor u gelezen... Gent reageert in een ingezonden stuk op een 11.C. Pouls, L. Aardoom en Adri den Boer 31 eerdere bijdrage van Mohrmann. Ingezonden 38 Aan bestuursmutaties zal aandacht worden gegeven in nummer 2. Varia: inhoud Caert-Thresoor 39 De sitetip van deze keer: www. Vraag 40 dewoonomgev ing.nl Column: Henk Zorn 40 Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (Voor het eerstvolgende nummer voor 1 mei 2004): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). l

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 3