Terugblik Donateursdag 2003 DE AARDE Vrijdag 14 november 2003 werd de jaarlijkse donateursdag van de stichting De Hollandse Cirkel gehouden. Dit op uitnodiging en met rijke subsidie van de Nederlandse Commissie voor Geodesie (NCG). Het gebeuren was in het Techniekmuseum van de TU Delft met als sprekers de voorzitter en een redacteur van de stichting zelf. Secretaris mr.ir. Peter Laarakker constateerde in zijn openingswoord tot de circa 75 aanwezigen dat de deelname aan een donateursdag een record was. Hij memoreerde ook, dat het aantal donateurs de honderd was gepasseerd en het oormerken van de honderdste niet eens lukte. "Het donateurschap schept rechten om aan werkgroepen deel te nemen," zo legde hij verder uit. Afb. 3 Donateurs op de expositie. Afb. 1 Aankondiging van de tentoonstelling. NCG 125 jaar De voorzitter van de NCG, prof.dr.ir. Peter Teunissen, was blij dat de stichting haar dag aan het NCG-jubileum wijdde. Prof.dr.ir. Leen Aardoom was voorzichtiger in zijn lezing onder de titel "De NCG bijna 125 jaar". De jubileum datum is 20 februari 2004 en je weet maar nooit, zo was zijn uitleg. Een bewerking van zijn lezing is als artikel in dit nummer opgenomen. Als ingelast onderdeel bracht voorzitter drs Lodewijk Palm van de Adviesraad van de stich ting hulde aan de bevlogen voorzitter, nu stich ting en tijdschrift het eerste lustrum vieren. Afb. 2 Het Laboratorium voor Geodesie rond 1900. Tentoonstelling Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de tentoonstelling 'De Aarde in beeld". Project leider Henk Leenders leidde hem in met de waarschuwing: "U bent als deskundigen niet de doelgroep." De bezoektijd van een uur leek hem te kort en hij adviseerde de aanwezigen eens terug te komen met hun kleinkinderen! Hij pareerde de perskritiek van een te geringe tekstuele uitleg met de wetenschap dat anderen uit de museale cultuur die weer teveel vonden. (Op pagina 5W van De Volkskrant van 8 november 2003 leverde Michael Persson kritiek op de bijschriften op de expositie onder de kop "Landmeten met weinig kennis".) Laboratorium voor Geodesie Na de lunch gaf prof.ir. Henk Zorn een boeiende powerpoint-presentatie over het Laboratorium voor Geodesie van professor Adri den Boer IN BEELD

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 4