Historisch Nieuws: NCG-jubileumsymposium "De aarde op maat Historisch Nieuws: 'Kaarten uitgelegd' verlengd Carin Gaemers. Helaas was de duur van de expositie te kort om in dit tijdschrift het bezoek ervan te kunnen aanbevelen. Overigens zijn er nog steeds studenten - zelden wezen - die dankzij fundatiebeurzen mooie carrières tegemoet gaan. Adri den Boer Op 20 februari 2004 vierde de Nederlandse Commissie voor Geodesie (NCG) haar 125-jarig bestaan met een symposium in theater De Veste in Delft.1 KNAW-president prof.dr. P. Levelt bood de NCG een portretbuste aan van prof.dr.ir. W. Baarda, die een blijvend stempel op het vakgebied der geodesie drukte. Dr. H. Heijmans van het Techniek Museum Delft presenteerde de lopende tentoonstelling "De Aarde in beeld" en vond dat "met de tijd de instrumenten er niet mooier op geworden zijn: van koper naar grijs groen Ook werd het eerste exemplaar van het boek van Eric Berkers e.a., "Geodesie. De aarde verdeeld en verbeeld, berekend en getekend", aangeboden door prof.dr.ir. L. Aardoom aan prof.dr. P. Levelt (Walburg Pers, ISBN 90.5730.295.0, 204 p. 39,50). Volgens de inleiding is het geen boek over de geschiedenis van de NCG, "zelfs niet over de geschiedenis van de geodesie in het algemeen, maar over het vak van nü Frank Kenselaar schreef in een bespreking toch: "De historie van de Neder landse geodesie krijgt overigens wel degelijk veel aandacht. In elk hoofdstuk staat de histori sche ontwikkeling centraal."2 Adri den Boer De tentoonstelling 'Kaarten uitgelegd' te Utrecht is verlengd tot en met 29 augustus 2004 (zie het vorig nummer van De Hollandse Cirkel, p. 25). Speciaal voor leerlingen van de basisvorming van het voortgezet onderwijs heeft het Universiteitsmuseum lesmateriaal voor het vak aardrijkskunde beschikbaar. Dit lesmateriaal omvat een docentenhandleiding en leerlingenmateriaal voor het museumbezoek. Het leerlingenmateriaal kent twee vergelijkbare versies. Er is gekozen voor twee versies om de leerlingen tijdens het museumbezoek beter te spreiden over de tentoonstelling. Handleiding en leerlingenmateriaal zijn op de site www.museum.uu.nl in een PDF-formaat te downloaden. 1 Zie voor een vollediger verslag: Adri den Boer, "De aarde op maat" in Delft, in: Geo-info 2004-4, p. 164-166. 2 Frank Kenselaar, boekbespreking "Geodesie. De aarde verdeeld en verbeeld, berekend en getekend", in: Geo-info 2004-4, p. 183

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 17