Varia: inhoud Caert-Thresoor Figuur 6. Inmeting van een nieuw grondslagpunt. Samenvatting Een aanzienlijk deel van de grond- slagpunten langs de nieuwe wegen en waterlopen van Schouwen- Duiveland zijn op deze wijze bepaald. Maar het neemt niet weg, dat er indertijd eveneens nog al wat punten door middel van polygone- ring zijn bepaald, omdat vlieg- punten en/of verklikkers niet konden worden teruggevonden. De bovenomschreven wijze van verdichting, bestaande uit drie fasen van het verzekeren, ver klikken en bepalen van grondslagpunten zal in deze eeuw van satellietgeodesie wel niet meer worden toegepast. Maar mede tegen de achter grond van het feit, dat 50 jaar geleden na een zeer grote ramp er in Zeeland omvangrijke landmeetkundige activiteiten met een bijzonder karakter werden uitgevoerd, lijkt het goed in dit tijdschrift aan deze unieke werkmethode enige aandacht aan te besteden. Ten slotte Dank aan de Zierikzeese collega's voor het kritisch doorlezen van het concept van dit artikel. - Verslagen werkbesprekingen Bureau Ruilverkaveling Zierikzee - De Herverkaveling Zeeland, Bureau van Uitvoering Zierikzee - Gekwelde grond Schouwen-Duiveland in ramp en herstel Uitgave van Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland, Zierikzee 1956 - Fotogrammetrie en Kartografie, Voordracht van G.F. Witt, Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, 70e jaargang 1954 - Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, 2le jaargang 1905 In nummer 2004-1 van Caert-Thresoor verscheen: Marcel van den Broecke, De eerste staat van Vrients'/Philip Galle's Inferioris Germanire kaart gevonden Ferjan Ormeling, Een model voor de ver andering van plaatsnamen in het kader van de Europese expansie Peter van der Krogt, The (New) Hollstein voor historisch kartografen In nummer 2004-2 verscheen: Aad de Klerk en Martijn Storms, Zeeuwse bedrijfskaartboekjes in particulier bezit: Een vergeten vorm van cultureel erfgoed Lowie Brink, Een zee zo zwart als de nacht: De geologische schoolwandkaart van Noord- Holland van W. Kloeke H.A.M. van der Heijden, De Bataafse mythe in de cartografie tegel met gaatje nieuw grondslagpuni Bronnen (>1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 23