Van de redactie Inhoud Met genoegen presenteert de redactie dit tweede nummer van de zesde jaargang. Aardoom publiceert het tweede deel van de door hemzelf bewerkte lezing van de donateursdag 2003 over 125 jaar Nederlandse Commissie voor Graadmeting, Waterpassing en Geodesie. Intussen kan de volgende donateursdag worden aangekondigd: deze zal worden gehouden op 15 oktober 2004 bij de Adviesdienst Geo-informatie en ICT van de Rijkswaterstaat te Delft. In de rubriek Varia wordt reeds aandacht besteed aan het omgaan met de geodetische historie in het nieuwe pand van deze hernoemde dienst. Herverkaveling Schouwen-Duiveland: ver dichting van de meetkundige grondslag, zo luidt de titel van de bijdrage van J.H. Holsbrink over de kansen na de stormramp van 1953. Den Boer biedt zoals beloofd in het vorige nummer een bijdrage over grafmonumenten van Snellius in de Pieterskerk te Leiden. Van de redactie/inhoud 41 2004: 125 jaar Nederlandse Commissie voor Graadmeting, Waterpassing en Geodesie (2) profdr.ir. L. Aardoom 42 Historisch Nieuws: ook landmeters bij 'Oog voor talent' 54 Historisch Nieuws: NCG-jubileum- symposium 'De aarde op maat' 55 Historisch Nieuws: 'Kaarten uitgelegd' verlengd 55 Herverkaveling Schouwen-Duiveland: verdichting van de meetkundige grondslag J.H. Holsbrink 56 Varia: inhoud Caert-Thresoor 61 Wie de colofons van de laatste nummers ver gelijkt, vallen bestuursmutaties op. De redactie dankt vertrokkenen en heet nieuwkomers welkom. In het bijzonder dankt de redactie de voormalig voorzitter Leen Aardoom en we gaan ervanuit dat hij nu als ere-voorzitter de redactie even kritisch als voorheen blijft volgen. De sitetip van deze keer: www.hetleegeland.nl. Het open collectief 'Het Leege Land' - initiatief nemer Raymond Uppelschoten - laat de land- meetgeschiedenis van Nederland herleven door naspelen. Een re-enacting landmeter of genie officier van het Topografisch Bureau werkt met zijn hulpen in de stad of in het veld, precies zoals dat 200 jaar geleden gebeurde. De meetge gevens worden nauwkeurig verwerkt tot hand- getekende kaarten. En dat allemaal in authen tieke kleding en met originele instrumenten! Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (Voor het eerstvolgende nummer voor 1 september 2004): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). Grafmonumenten van Snellius in de Pieterskerk te Leiden Adri den Boer 62 Donateursdag 2004 64 Varia: historie in nieuwbouw RWS-AGI 65 Reacties 67 Voor u gelezen... H.C. Pouls, Adri den Boer en Wim van Beusekom 68 Varia: Snellius was meer vernoemd 75 Varia: uit het archief van de Hoogovens 76 41

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 3