Van de redactie Inhoud Met genoegen presenteert de redactie dit derde nummer van de zesde jaargang. Aardoom publiceert het derde en laatste deel van de door hemzelf bewerkte lezing van de Donateursdag 2003 over 125 jaar Nederlandse Commissie voor Graadmeting, Waterpassing en Geodesie. Intussen is ook een verslag opge nomen van de op 15 oktober 2004 gehouden Donateursdag 2004 bij wat nu heet Rijkswater staat Adviesdienst Geo-informatie en ICT (RWS AGI) te Delft. Holsbrink vervolgt de geschiedenis van de herverkaveling van Schouwen Duiveland na de stormramp van 1953. Licvaart kwam in dit tijdschrift herhaal delijk de Rijnlandse roede tegen en dat leidde tot een bijdrage over de koningsroede. Mohrmann legde eerdere artikelen uit 2003 en 2004 op een rijtje en schreef een reactie: Hydrografie, geodesie en metrieke stelsel in de eerste helft van de negentiende eeuw onder eenhoofdige leiding? De redactie is verheugd dat publicaties in dit tijdschrift niet alleen worden gelezen, maar ook zelf weer aanleiding zijn tot nieuwe publicaties. Dit nummer wordt na boekbesprekingen opnieuw besloten met een column van Henk Zorn, die al voor de Donateursdag een bezoek aan RWS AGI bracht. Daarnaast kunt u op het achterkaft getuige zijn van de groei van ook het aantal bedrijfsdonateurs. Na een Donateursdag in de Schermerhornzaal betreft de sitetip van deze keer de levensbe schrijving van Willem Schermerhorn, onder andere de geestelijke vader van RWS AGI en van het ITC, in het Biografisch Woordenboek van het Socialisme en de Arbeidersbeweging in Nederland: www.iisg.nl/bwsa/bios/schermer- horn-w.html. Auteur is Mies Campfens en de biografie is oorspronkelijk gepubliceerd in het analoge Biografisch Woordenboek van het Socialisme en de Arbeidersbeweging in Nederland 6 (1995), p. 199-206. Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (Voor het eerstvolgende nummer voor 1 januari 2005): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). Van de redactie/inhoud Terugblik Donateursdag 2004 Adri den Boer 2004: 125 jaar Nederlandse Commissie voor Graadmeting, Waterpassing en Geodesie (3 en slot) prof dr.ir. L. Aardoom 80 Varia: NCG-nieuws Herverkaveling Schouwen-Duiveland Uitzetten van de kavelgrenzen J.H. Holsbrink 91 De koningsroede W.L. Lievaarl Hydrografie, geodesie en metrieke stelsel in de eerste helft van de negentiende eeuw onder eenhoofdige leiding? J. Mohrmann 100 Varia: inhoud Caert-Thresoor en Geo-info 104 Varia: boekaankondiging KMA 104 Varia: naspelen van landmeten 104 Varia: peilmerksteen museumwaardig 105 Voor u gelezen... H.C. Pouls en Adri den Boer Column: Helemaal in het nieuw Henk Zorn 106 77 78 90 98 112

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 3