Terugblik Donateursdag 2004 Afb. 1. Voorzitters Quee en Aardoom foto auteur). Vrijdag 15 oktober 2004 werd de zevende Donateursdag van de stichting De Hollandse Cirkel gehouden. De bijeenkomst was in de Schermerhornzaal in het ruim een jaar in gebruik zijnde pand van de Adviesdienst Geo- informatie en 1CT (AGI) van Rijkswaterstaat te Delft. Gastheer was daar het hoofd Marketing, de geodeet ir. Ruben Dood. De nieuwe voorzitter dr.ir. Herman Quee kon een zestig donateurs welkom heten. Hij memoreerde dat het aantal gewone donateurs steeg tot 108 (mannen) en dat ook het aantal bedrijfsdona- teurs in de lift zit. 25 jaar geleden was het een gedenkwaardig jaar voor de geodetische historie. Niet alleen werd de werkgroep voor de Geschiedenis der Geodesie opgericht, maar ook werd de instrumentnaam Hollandse cirkel aan de vergetelheid ontrukt door een artikel'. Als huidige actualiteiten noemde Quee zorg voor de nalatenschap van de TUD-afdeling Geodesie, voor het 'asiel' van fotogrammetri- sche instrumenten bij de TDK in Emmen, de restauratie van de zeegravimeter van Vening Meinesz en het beheer van het NAP-monument in Amsterdam. Als slot van de opening kreeg prof.dr.ir. Leen Aardoom van opvolger Quee een ingelijste oorkonde als ere-voorzitter. Het verlenen van die titel door het stichtingsbestuur was na een voorzittersafscheid in kleiner kring in mei 2004 geen nieuws meer, maar kreeg wel bijval en applaus van de donateurs. Aardoom bekende dat Pouls ooit van hem een oorkonde als ere-donateur kreeg, die hij zelf nog mocht inlijsten! Onder verwijzing naar genealogische cd-roms die hij bij zijn afscheid reeds kreeg suggereerde Aardoom dat het mooi zou zijn als ook het 'Tijdschrift voor K&L' eens op cd-rom werd gezet voor onderzoekers. Ir. Jan Ebbinge gaf de bevindingen van de werkgroep Inventarisatie Instrumentarium weer. Volgens de eerder gepubliceerde Procedure Aardoom is de volgorde: traceren, beschrijven, Adri den Boer

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2004 | | pagina 4