Uit het archief van de "Vereeniging voor Fotogrammetrie 71 Eén van de partners die in 2003 opging in de vereniging Geo-informatie Nederland (GIN) was de Kring voor Aardobservatie en Geo- Informatica (KvAG). Deze KvAG was in 1996 tot stand gekomen door een fusie van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie (NVF) en de Kring voor Remote Sensing (KvRS). De eerste vereniging, de NVF, werd opgericht in 1932, de tweede in 1978. A fb. 1. Willem Schermerhorn. Als lid van de NVF had ik bij de oprichting van de Kring voor Remote Sensing zo mijn beden kingen. Wat was fotogrammetrie anders dan remote sensing? Enfin, men kan de vooruitgang niet tegenhouden en ik had het toen veel te druk om dat te proberen. Het woord "fotogramme trie" werd steeds minder gehoord. Daarom deed het mij plezier dat het KvAG-bestuur in 2002 de geboortedag van de NVF als de geboortedag van de toenmalige vereniging vierde. Het verzoek ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan een (of meer) stukje(s) te schrijven heb ik dan ook met plezier aanvaard: ze verschenen in eerste instantie in 2002 in KvAG-Nieuws. Daartoe kreeg ik het volledige archief van de NVF thuisbezorgd. Dat kwam nogal onverwacht: de hal stond vol dozen. Ik was gauw van de schrik bekomen: als je graag in het verleden wroet is dit een buitenkans! Laat ik maar beginnen met een brief, iets ingekort, af te drukken, in de hoop dat veel lezers dit even interessante lectuur vinden als ik. Van: Willem Schermerhom Aan: Jaap Ti ens tra. 28 Maart 1932 Beste Tienstra. Het begint tijd te worden, dat wij iets gaan doen voor de oprichting van een sectie Neder land van de Internationale Gesellschaft jïir Photogrammetrie. Ik geloof dat er argumenten genoeg zijn en het is overbodig, dat wij verder op de internationale Congressen achter de Duitschers verscholen gaan. De enige moeielijkheid is gelegen in het orgaan. Tot heden ontvangen wij Bildmessung und Luftbildwesen gratis als Lid van de Duitsche sectie. Indien wij nu een Nederlandsche sectie stichten, houd ons Lidmaatschap van de Duitsche sectie op. Wij krijgen dan ook Bildmessung niet meer. Nu is mijn plan vandaag aan Koerner te schrijven, wat wij zouden moeten betalen voor een collectief abonnement. Ik vermoed, dat dit dan zeer goedkoop zou worden. Verder zou ik willen voorstellen, te trachten met de Ver. van K. en L.1 tot één of andere Henk Zorn 1 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2005 | | pagina 14