Van de redactie Inhoud Met genoegen presenteert de qua samenstelling versmalde redactie dit eerste nummer van de zevende jaargang. Joost Marissen maakte als directeur van de stichting ook deel uit van de redactie. Hij nam afscheid als directeur en zijn opvolger Jan Ebbinge - met de gewijzigde functiebetiteling van coördinator - maakt in overleg geen deel uit van de redactie. Daarnaast werd afscheid genomen van Henk Zorn. Beiden zijn vanaf de start van het blad actief geweest en zij worden daarvoor ook vanaf deze plaats hartelijk bedankt! Een en ander betekent zeker geen volledig afscheid. Henk Zorn treedt incidenteel nog op als columnist en Joost Marissen blijft zich om de website bekommeren. De sitetip van deze keer is naar het virtueel archief van Wild. Te vinden is van alles over instrumenten en instrumentmakers van Wild, Leica en Kern. Prachtige jaartallenlijsten, productoverzichten, in kopie te bestellen catalogi, (Kem-)serienummers met datering per decennium en 'important people': het is allemaal te vinden. http://homepage.hispeed.ch/dedual/wild_hee rbrugg/index.htm Voor opgave van donateurs voor de stichting en voor kopij (Voor het eerstvolgende nummer voor 1 juni 2005): Bureau De Hollandse Cirkel (zie colofon). Van de redactie/inhoud Een veteraan uit WO I Harrie Luijten Varia: Prins Bernhard opende in 1956 ITC- gebouw Inventarisatie van historische geodetische instrumenten in Zeeland Theo Scheele Passers in de cartografie Guus Craenen Uit het archief van de "Vereeniging voor Fotogrammetrie" Henk Zorn Varia: Kadasterkalenders In memoriam prof.dr.ir. Willem Baarda (1917 -2005) Historisch nieuws: theodoliet in Bibliotheek Rotterdam Voor u gelezen.... H.G. Pouls enAdri den Boer Varia: inhoud Caert-Thresoor Varia: peilmerksteen te Son Varia: afkorting MD verdwijnt meer Column: Henk Zorn

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2005 | | pagina 3