Van de redactie Inhoud De redactie is blij weer een gevarieerd nummer Van de redactie/inhoud 29 te kunnen aanbieden. Otto van Poelje van de Dutch Circle of Slide Rule Collectors levert Bij een Jacobsstaf in een gevelornament te een gedegen bijdrage over tachymetrische Krommenie rekenlinealen. René van der Schans doet Adri den Boer 30 hetzelfde over geodetische archeologie onder Robeco en Fortis te Rotterdam. Ook de bijlage Tachymetrische rekenlinealen van dat artikel is een bronpublicatie inzake ir. O.E. van Poelje 32 vastgoedregistratie anno 1622 die er mag zijn! Dit tijdschrift doet verder ook mee in de hausse Boek zaait verwarring rond Hollandse aan publicaties rond WOII in dit herdenkings Cirkel jaar met een nog onbekende brief van Mussert H.C. Poids 39 aan Schermerhorn, aandacht in de column en de advertentie achterop het blad. Verdere Varia Geodetische archeologie onder Robeco en en historische nieuwtjes ontbreken niet. Fortis Wat wel ontbreekt is een verslag van het voor 2 René van der Schans 41 juni ook in dit blad aangekondigde GIN-evene- ment Oud Nieuw. Dat ging niet door! Er was Historisch nieuws: kaartcollectie Geodesie te weinig belangstelling voor meettechnieken TU Delft in Trésor 51 en -instrumenten van re-enacter Raymond van Uppelschoten van Het Leege Land (Oud) en 1 listorisch nieuws: landmeters en van de Grontmij Geogroep (Nieuw). Wees een Schermerhorn bij Nationaal Archief 51 boek als dat van Dorsman e.a. 'Het zoet en het zuur. Geschiedenis in Nederland' (2000) er Historisch nieuws: pr-waterpasinstrument juist niet op dat het historisch landschap naast Deltawerken nu in Delft 53 geschiedschrijving ook bestaat uit historisch toerisme met old-timerritten en verkleedpar Varia: één landmeter in correspondentie tijen? Wat is dat met het historisch besef van Willem van Oranje 54 de geodeten? Donateursdag 54 De sitetip is deze keer: geodesie.fol.nl, van ir A.C. Visser uit Anjurn met publicaties van Voor u gelezen... Haasbroek over Snellius en zijn eerder eigen H. C. Poids, Henk Holsbrink en werk over het Ni-2 Astrolabium van Zeiss en Adri den Boer 55 digitaliseren van cultuurtechnische inventarisa ties. Varia: DUWO op Kanaalweg te Delft 58 Kopij voor het eerstvolgende nummer wordt Varia: Museon selecteert Hollandse Cirkel 59 graag voor 20 augustus tegemoet gezien op het redactie-adres (zie colofon) of rechtstreeks op Varia: W.F. Hermans over een geodeet 59 adri.den.boer@geo-info.nl. Column: WOII en oud papier Adri den Boer 60 29

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2005 | | pagina 3