Van de redactie Inhoud De redactie - dankbaar versterkt met de als auteur al bekende Henk Holsbrink - is blij weer een gevarieerd nummer te kunnen aanbieden. Professor Verstappen schrijft over kartering in Indië tijdens en kort na de Japanse bezetting: hij werkte er zelf tot in 1957! Claessen publi ceert uit almanakken van het Delftsche Studenten Corps uit 1894 en 1895. Scheele bericht opnieuw over een prachtvondst - nu aan beeldmateriaal - in Zeeland en is daarmee andere leden van werkgroepen weer ten voorbeeld. Verder is er aandacht voor beelden van Nederlandse landmeters, die er in letter lijke zin maar weinig zijn. Een verslag van de Donateursdag ontbreekt uiteraard niet. Otto van Poelje werd overigens gevraagd een vertaling van het artikel over Tachymetrische rekenlinialen uit het vorige nummer te publi ceren in het Engelse tijdschrift "Gazette" voor rekenlinialen. Toestemming daarvoor is graag gegeven en de permission of the editoris ook vermeld in de Slide Rule Gazette 6. De webstektip deze keer: nationaalarchief.nl, waarop in de beeldbank bijvoorbeeld kan worden gezocht naar landmeten, landmeter, kadaster en cartografie. Resultaten zijn onder andere foto's van de Heidemij uit 1953, van een landmeterscursus op Nieuw-Guinea uit 1957 en ongedateerd Delfts ITC-materiaal uit waarschijnlijk 1956. Met name de laatste foto's zijn de reden om nu deze site te kiezen. Kopij voor het eerstvolgende nummer wordt graag voor 1 januari 2006 tegemoet gezien op het redactie-adres (zie colofon) of rechtstreeks op adri.den.boer@geo-info.nl. Van de redactie/inhoud 61 Iets over kartering in Indië tijdens en kort na de Japanse bezetting Profdr. Herman Th. Verstappen 62 De Polytechnische School en het landmeten, waterpassen en de geodesie ir. WirnA. Claessen 66 De Oeffening van Willem Ferdinandusse, geadmitteerd landmeter in Zeeland Theo Scheele 69 Varia: inhoud Caert-Thresoor 73 'Landmeten en waterpassen voor bouw kundigen' door prof.ir. W. Schermerhorn en ir. H.J. van Steenis Henk Holsbrink 74 Historisch nieuws: 'De ontdekking van de wereld' in Scheepvaartmuseum 76 Beelden van Nederlandse landmeters Adri den Boer 77 Varia: gouden globe van landmeter 81 Varia: Sidrac en de vorm van de aarde 81 Historisch nieuws: krijgsmachtbreed kenniscentrum NIMH opgericht 82 Varia: biografie Schermerhorn 82 Historisch nieuws: studiedag GIN- Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie 83 Varia: vooraankondiging atlassen 84 Varia: militaire kaarten van de MD 85 Varia: 't vaam van Klaas van Kieten 86 Varia: Zoetermeer vernoemde landmeters 87 Historisch nieuws: tweemaal Snellius 88 Donateursdag 2005 89 Voor u gelezen... Adri den Boer 91 Column: Rijkswaterstaat en landmeters Adri den Boer 92 <>l

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2005 | | pagina 3