Nieuwe depotruimte voor Techniek Museum Delft Adri den Boer Op maandag 22 mei 2006 werd in een al bestaande TU-hal aan de Rotterdamseweg in de Prinsenstad de nieuwe centrale depotruimte van het Techniek Museum Delft geopend. Het is een goede aanleiding om een kijkje achter de schermen te nemen met het hoofd Collecties drs Rob Korving en vrijwilliger Joop Gravesteijn (de laatste was ooit ook collectie beheerder bij de faculteit Geodesie). Overigens zijn de meeste voorwerpen beschreven en gefotografeerd. Op de website www.museum.tudelft.nl kan goed worden gezocht op inventarisnummer, deelcollectie en vervaardiger. Voor eigen exposities en voor die van anderen vindt uitlenen plaats. Tijdelijk is dat op dit moment aan het museum De Cruquius en aan het Zijpermuseum, en meer permanent aan het Kadaster (Wanschaff W35 No.l) en aan DUWO aan de Delftse Kanaalweg (onder andere het borstbeeld van professor Tienstra). Relativerend? Indrukwekkend, maar ook relativerend is het om directe herinneringen aan prominente personen in depot te zien: portretten van al dan niet vergeten hoogleraren hangen en staan op diverse plekken. De buste van professor Schols staat op een onderste plank tussen een doos en een console. Het was deze witmarmeren buste die tot 1975 aan Kanaalweg 4 in de hal van het Geodesiegebouw prijkte en daarna tot 2003 de hal van het nieuwe Geodesiegebouw aan de Thijsseweg sierde. De deelcollectie geodesie is verspreid over diverse kasten, stellingen en hoeken. In een lade ligt een koperen gedenk plaat van professor Heuvelink, hem in 1922 aangeboden bij zijn zilveren ambtsjubileum, want niemand hoefde die nü kennelijk meer aan de muur te hebben.De gedenkplaat hing aan de Thijsseweg nog in de hal! Voor elke geodeet heeft een waterpasinstrument een meerwaarde als je weet dat Krayenhoff het benutte, maar hier moet het museaal-neutraal worden benaderd. Een delftsblauwe schotel die 'De Porceleyne Fles' begin 1949 maakte, met daarop een afbeelding van het geodesiegebouw en de titel geodetisch ingenieur, ligt in stukken Afb. 1. Buste professor Schols (foto 's auteur) - éV- i Af ^.ïj r T Ajb. 2. Gedenkplaat professor Heuvelink 1897- 1922 61

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2006 | | pagina 27