£*2S»»LSS Gravesteijn, die ook benadrukt dat het museum alleen een selectie van de geodesiecollectie in beheer kon nemen en dat verder ook het depot bij DUWO nodig is. Midden op de vloer staan een (satelliet)laserafstandmeter met telescoop en twee (satelliet)camera's op een equatoriale montering, afkomstig uit Kootwijk. Wat verderop prijkt tegen de muur een apart rek met horizontaal liggende driepoten, en zelfs die worden nu met witte museumhandschoenen beetgepakt. Na bewonderen van instrumenten met een kwetsbaar koperen uiterlijk toont Gravesteijn een eerste gemoffelde: "Vanaf toen waren de instrumenten geen excuus meer om in het café te gaan biljarten; sindsdien zijn het meer de ménsen die om weerveriet vragen." Afb. 5. Gravesteijn bij een vitrinekast van de v.m. faculteit Geodesie Afb. 6. Gravesteijn bij een deel van de deel collectie geodesie en bij een standaard-depotrek Afb. 4. Kootwijkse satellietapparatuur: laser- afstandmeter en camera 's Afb. 3. Symbolische schotel? in een lade en wacht kennelijk op een sponsor voor restauratie (het breken kwam doordat hij ooit in anders werkend hout was gevat). Bovenaan de schotel prijkt voor kenners het vignet van het nu opgeheven Landmeetkundig Gezelschap Snellius, dat hem moet hebben aangeboden ter gelegenheid van de instelling van de opleiding geodetisch ingenieur in 1948... Goed beschreven Uiteraard is alles in het depot veilig en compact opgeborgen en voorzien van informa tieve verwijzende labels. "Dankzij Henri Pouls is de geodesie-deelcollectie prima beschreven, ik hoefde er alleen maar voor te zorgen dat die beschrijving in de databank kwam", aldus

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2006 | | pagina 28