Van de redactie Inhoud De Wanschaff-theodolieten van de Rijksdriehoeksmeting. Vorming en verstrooiing van een "kern collectie" profdr.ir. L. Aardoom 38 Napoleon, Van Heijst en het kadaster in Waalwijk drs. Jac.G.M. Biemans 49 85 jaar landmeetkunde (1). Inleiding op een nieuwe rubriek Henk Hols brink 53 De versmalde redactie biedt met genoegen dit nieuwe nummer aan. Naar opvolging van redacteur Jan van Eek wordt nog gezocht. In het bestuur nam Wim Eimers afscheid en hij werd opgevolgd door John Jansen, tevens VNBG-bestuurslid. Verder kwam vanuit de vakvereniging GIN Hendrik Westerbeek het bestuur versterken. Ere-voorzitter Aardoom ging na waar de Wanschaff-theodolieten van de RD bleven. Van Biemans is een kwaliteitsbijdrage uit 1995 uit een lokaal-historisch blad uit Waalwijk met aller instemming herplaatst. Ook zoiets kan aardig zijn: tips zijn welkom! Redacteur Holsbrink start een serie met grasduinen in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (1885-1970). De rubriek 'Historisch nieuws' beveelt expositiebezoek in Museum De Cruquius aan! De webstektip is deze keer toekomstgericht. GeoFort is een educatieve attractie in oprich ting, waarin op speelse wijze kennis kan worden gemaakt met kaarten en navigatie. GeoFort wordt gehuisvest op een forteiland bij Leerdam en zal in 2009 volledig open zijn. Zie voor informatie www.geofort.nl met onder 'Partners uit het vakgebied die GeoFort steunen' een link naar de webstek van De Hollandse Cirkel! Kopij voor het eerstvolgende nummer wordt graag voor 1 augustus 2006 tegemoet gezien. Historisch nieuws: expositie 'Nooyt Schaad Const' 55 Een landmeetkundige puzzel ir. G.L. Strang van Hees 57 Varia: 'flater' van Frits van Oostrom 58 Varia: Hollandse Cirkels in de USA 58 Sextant op winkel van Sinkel Adri den Boer 59 Varia: inhoud Caert-Thresoor 59 Expositie "Von Gauss bis Galileo" 60 Varia: nogmaals kwadrant van Snellius 60 Nieuwe depotruimte voor Techniek Museum Delft Adri den Boer 61 Voor u gelezen Henk Zorn en Adri den Boer 63 Column: Landmeten antiquarisch gewild Adri den Boer 64 37

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2006 | | pagina 3