Hr.Ms. Blommendal Vervolgens gaf de Chef der Hydrografie, Kapitein ter Zee F.P.J. de Haan, het woord aan de heer A. van der Sluis. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe onderkomen van de Dienst der Hydrografie droeg dhr Van der Sluis het door hem gebouwde model van Hr.Ms. Blommendal 1974-2004) over aan de Chef der Hydrografie. Deze bedankte dhr Van der Sluis voor het schitterende model en verzekerde hem dat het model (lengte 1,8 m, dat in 2000 ook al te bewonderen was op de hydrografie-tentoon- stelling "Tot op de bodem in Rotterdam) op een prominente plek in het Bureau Hydrografie ten toon zal worden gesteld. Na deze plechtigheden was er een goed verzorgde receptie en hadden de bezoekers de gelegenheid om zelf een kijkje te nemen in de nieuwe huisvesting. Het pand, bestaande uit twee lang-rechthoekige etages, met rond lopende gang, is een stuk overzichtelijker dan het oude pand aan de Badhuisweg en leent zich A/b. 2. De Chef der Hydrografie aan het woord foto Dienst der Hydrografie) Afb. 3. Entree Frederikkazerne (fotoAdri den Boer) goed om even bij elkaar binnen te lopen (al is dat vast geen doorslaggevend argument geweest). Tijdens een rondgang kreeg men inzicht in de producten, taken en verantwoordelijkheden van de Dienst der Hydrografie, aan de hand van grote, informatieve 'posters', demonstraties, video-presentaties op diverse beeldschermen bij de diverse afdelingen en uiteraard door gesprekken met werknemers. 'DHC-donateurs' konden met voldoening vaststellen, dat aan het verleden ruime aandacht wordt gegeven in de nieuwe omgeving. Anders dan op de oude locatie is in dit pand gelegenheid om enkele vitrines op te stellen met oude apparatuur; niet alleen de voor de hand liggende sextanten en theodolieten, maar ook zg. Jong Geodetisch Erfgoed, zoals elektronische plaatsbepalings- apparatuur. Wereld-Hydrografiedagen Bij de openingsreceptie op deze eerste Hydro- grafiedag waren voornamelijk 'vaste relaties' van de Dienst der Hydrografie uitgenodigd. Oud-medewerkers waren er in principe niet, omdat het aantal genodigden dan al snel te groot zou worden voor de beschikbare ruimte, laat staan dat 'het grote publiek' toegang had. De werkzaamheden van de Dienst der Hydro grafie blijven voor het grote publiek vaak nogal onbekend. Viering van "Wereld- Hydrografiedagen" zou daar enige verandering in kunnen brengen (dat is namelijk ook precies de opzet). Dit jaar is het waarschijnlijk nog tot weinig Nederlanders doorgedrongen. Mogelijk dat bij een volgende gelegenheid meer naar buiten getreden kan worden. 93

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2006 | | pagina 31