Ir. Eppo Muller mm fi In memoriam 31 januari 1917 Op 25 februari j.l. is overleden ir. Eppo Muller. Hij heeft vanaf 1 september 1939 tot aan zijn pensionering gewerkt bij het Kadaster. Hij heeft ondermeer bij de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster in Utrecht en Winschoten gewerkt, alsmede bij de Ruil- verkavelingsdienst in Breda, Zierikzee en Zwolle. Na de bevrijding was hij Landmeter- deskundige van de ruilverkaveling "De Vier bannen van Duiveland". Toen deze verkaveling al in een vergevorderd stadium was - het ontwerp van de nieuwe kavelindeling was bijna gereed - werd ons land getroffen door de overstromingsramp van 1953. Na de ramp, toen de herverkaveling van Zeeland op gang kwam, was het dan ook voor de hand liggend dat hij benoemd werd tot hoofd van het nieuwe Bureau Ruilverkaveling te Zierikzee, en heeft hij, evenals veel andere collega's, vijfjaar gewerkt in Schouwen-Duiveland, aan de wederopbouw van het door de watersnood getroffen gebied. Hij was een man die erg geïnteresseerd was in de geschiedenis van ons vak. Vanaf het begin van de Werkgroep Geschiedenis der Geodesie is hij daar lid van geweest. Hij heeft talloze publicaties op dat terrein op zijn naam staan in vaktijdschriften, alsmede in diverse tijdschriften van lokale oudheidkundige verenigingen. In Geodesia publiceerde hij in de periode 1979- 1989 negen historische artikelen (bijgaande pasfoto is ontleend aan zo'n artikel uit 1989). Nog veel geraadpleegd is de samen met F. Keverling Buisman in 1979 uitgegeven f 25 februari 2006 Ajb. 1. Gouden medaille voor I. Boer Hzn, 1894 Kadastergids, een gids voor de raadpleging van hypothecaire en kadastrale archieven. Het boek Admissies als landmeter in Nederland voor 1811, dat hij samen met drs. K. Zandvliet in 1987 heeft gepubliceerd, mag zelfs een standaardwerk genoemd worden. Beide laatst genoemde boeken kom ik ook nog tegen in het tweede nummer van De Hollandse Cirkel van dit jaar. Hij had de liefde voor ons vak waarschijnlijk overgenomen van zijn groot vader, de vermaarde I. Boer Hzn., over wie zijn ingenieurs-scriptie ging, een scriptie die in 1963 volledig in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde is gepubliceerd. Dankzij ir. Eppo Muller zijn enkele persoonlijke bezit tingen van zijn grootvader nu ondergebracht bij de bibliotheek van het Kadaster in Apeldoorn. Het oudste voorwerp is een gouden medaille, fc.WUï,;, BOCIÏ Hi lïTjd-JclinO Onvermoeid RrcMjiekerJicid 102

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2006 | | pagina 4