locatie van nu "één van de belangrijkste inter nationale vermogensbeheerders Hij zag dit als een illustratie van de onvoorspelbaarheid van geschiedenis. "Zelden hebben we iets met zoveel plezier gesponsord", zo bekende hij tot slot. Museumdirecteur Hans Walgenbach - dus die van het enige 17dc eeuwse pand in het centrum van Rotterdam - prees Van der Schans om de vasthoudendheid bij het minutieuze onderzoek naar de buren "U was van beroep landmeter en wilde nagaan hoe dit stadsgebied zich ontwikkelde en dat toegankelijk maken voor een breed publiek."). Naast dank was er voor de onderzoeker en auteur niet alleen een boek, maar kreeg hij ook de museumspeld uitgereikt. René van der Schans zelf toonde zijn in eigen beheer uitgegeven boekje met dvd (waarop ook weer dat boekje in pdf en aanklikbaar). Ook memoreerde hij dat het een uitbreiding is van de 'Passage-cd', die in oktober 2004 werd uitgebracht bij de 125"' verjaardag van de opening van de in 1940 verdwenen Passage. Bescheiden signaleerde hij ook dat het maar om een gebied van drie hectare gaat... Onder meer las Van der Schans vanaf een presentatie van de dvd in die filmzaal van Robeco het gedicht De Landmeter van Rutger Kopland nog voor! Boekje en dvd Het virtuele museum kent een hal met goede keuzemogelijkheden voor de bezoeker. Wel 200 eenheden (dossiers) zijn verdeeld over zalen en die weer over afdelingen. Zeer veel bronmateriaal wordt zodoende ruim verspreid. Alles hier noemen kan niet, maar wel de afdelingen Kaartenkamer met ook een 3D- model en de afdeling Fundamenten met Afb. 2. Applaus bij aanbieding van '400jaar buren.'door directievoorzitter George Miiller van de Robecogroep aan museumdirecteur Hans Walgenbach 24

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2007 | | pagina 26