Van de redactie Inhoud Opnieuw is de redactie blij weer een dik en gevarieerd nummer aan te mogen bieden. Verwezen zij naar de inhoudsopgave hiernaast! Donateursdag 2007 Herinneringen aan Geert Homan Henk Holsbrink 86 87 Opnieuw kon verder worden geconstateerd dat landmeten gezien blijft als onderdeel van cartografie. Gebruikelijk was al dat Caert- Thresoor de inhoud van De Hollandse Cirkel niet weergeeft onder de nieuwe literatuur, maar onder 'historisch-cartografische tijdschriften'. Daarboven werd nu in nummer 2007-2 de vondst van de oudste landmeter van Gelderland gepubliceerd in hun rubriek Varia Cartographica. Een pracht van een vondst was het wel trouwens! (Zie p. 110) Op de website www.hollandsecirkel.nl kon onder de button Tijdschrift al een auteurs index worden oproepen. Wanneer nu het paginanummer van het artikel gekleurd en onderstreept is kan men dit ook aan kan klikken. Vervolgens verschijnen de belang rijkste - veelal instrumentele - illustraties uit dat artikel. Als eerste is deze mogelijkheid geboden bij een artikel uit nummer 2007-2: J.M. Mohrmann, 19ceeuwse 'droge'en 'natte' reflectie-instrumenten. Dank aan webmaster Joost Marissen! Tot slot iets opvallend verheugends. Het Kadaster heeft in juni 2007 een enquête gehouden onder het personeel. Het onderwerp was 'Kadaster verzamelt historisch kadastraal materiaalHet onderstaande was de uitkomst van de 'poll' na 425 antwoorden (bron: 1NKA). Goed dat we dit doen 339 (80%) Goed plan, maar meer de taak van een museum 66 16%) Ik zie het nut niet, we moeten vooruit kijken 20 (4%) Kopij voor nummer 2007-4 wordt graag vóór I november 2007 tegemoet gezien. "We moeten vooruit kijken!" Over het drie-slingertoestel van professor F.A. Vening Meinesz Prof.dr.ir. Leen Aardoom 91 Nota Enkt. Een middeleeuws recept voor de bereiding van galnoteninkt Prof.dr.ir. Leen Aardoom 109 Studieboek landmeetkunde van geadmitteerd landmeter Jacobus Foortse Dominicus uit Wemeldinge (Zld) Theo Scheele 111 Een interessante gevelsteen in Friesland (3) Henk Holsbrink 118 De opkomst van buitennationale getijtafels Wigo van Gent 119 Varia: Uit de USA 123 Varia: 'Oud en Nieuw Amsterdams Peil' 124 Historisch nieuws: Pannerdensch Kanaal, Cartografische Markt en landmeters Adan 125 Varia: Topografische Inrichting en Kadaster in één genealogie 126 Reactie op lezersvraag Voor u gelezen Henri Pouls, Henk Holsbrink, Herman Quee en Adri den Boer 127 129 Column: RWS AGI in media van 2007 Adri den Boer 136

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2007 | | pagina 3