Doelstelling(en) Het doel van het project is: - Het verkrijgen van een samenhangend beeld van de historische en actuele provinciegrens; - Het zichtbaar maken van het historische lijnenspel van de provinciegrens in het landschap van de Peel; - Het toegankelijk en begrijpbaar maken van de grenspaallocaties voor het geïnteresseerde publiek en waar mogelijk onderdeel te laten zijn van reeds aanwezige en/of te ontwik kelen toeristische fiets- en wandelroutes in de directe omgeving; - Het bevorderen van de intergemeentelijke samenwerking tussen de betrokken gemeenten aan weerszijden van de provincie grens. Betrokken partijen - gemeenten Deurne, Gemert-Bakel, Sint- Anthonis, Venray, Helden, Sevenum, en Horst aan de Maas; - provincies Noord-Brabant en Limburg; - commissie Peelgrenspalen 1716. Resultaat Het project 'De historische Peellimieten' bestaat uit een zestal grenspaallocaties, van de Vredepaal (Sint-Anthonis, Gemert-Bakel en Venray) tot de Eijndepaal (Deurne, Sevenum, Helden), die hersteld en weer in het landschap zichtbaar gemaakt worden. Bovendien worden de grenspaallocaties toeristisch en recreatief toegankelijk en aantrekkelijk gemaakt door ze te koppelen aan bestaande toeristische fiets- en wandelroutes in de directe omgeving en ze te voorzien van achtergrondinformatie. (www.deurne.nl) Mooie 'PH-OTO' uit jaren twintig De stichting De Hollandse Cirkel kreeg van de ex-redactiesecretaris van Caert Thresoor, H. Schipper, een mooie oude foto. Hij kreeg de foto lang geleden weer van een zekere heer Pouw toen hij werkzaam was op het eiland Saba. (Misschien staat diens vader er op?) De linker persoon is waarschijnlijk ir. J.M. Corsten, directeur van de Foto-techni sche dienst van de KLM. Naast hem staat in elk geval prof.ir. W. Schermerhorn (toen TH en Geodetisch Bureau). De man in het midden moet dr.ir. Cornelis Lely zijn; hij overleed op 74

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2008 | | pagina 32