'Historische waterverhalen' op de website van het waterschap Groot-Salland. Hieronder volgt een fragment uit een verhaal daarop uit 1928: Kantonrechter: 'Andere jaren werd nooit verbaal opgemaakt en nu hebben wij ineens zo 'n zondvloed, waaraan is dat te danken? Mijnheer: 'Wij willen de zaak beter regelen.' Coster: 'Die indeling daar is ontzettend.' Kantonrechter: 'Eigen schuld.' Coster: 'Ja, Piet verdeelt aan Klaas en Klaas weer aan Jan en van dat alles is niets op het kadaster bekend. Niemand weet er iets van en het Waterschap wordt de dupe, want als men komt, beroept men er zich op, dat het terrein allang verkocht is aan een ander.' Kantonrechter: 'Ik weet er alles van. Met boedelscheiding is er niet uit te komen. Het enige is ruilverkaveling. U moet in het regle ment zetten, dat degene die op het kadaster staat ingeschreven als eigenaar, aansprakelijk is, dan voorkomt U al die dubieuze kwesties.' Coster: 'Dank U voor Uw raadgeving, wij zullen er rekening mede houden. Het is voor ons ontzettend moeilijk. Wij lopen de hele dag in het veld en doen alle moeite, terwijl men van verschillende eigenaren niet de minste medewerking heeft.' (www. wgs. nl/informatie/700jaar_waterschap) Kadastrale atlas Vianen Als deel 17 in de reeks Kadastrale atlas provincie Utrecht verscheen in oktober de atlas van Vianen in 1832, 230 p. en 30 losse kaarten, prijs 19,50. www. monumentendelft, nl Al even terug lanceerde de gemeente Delft een webstek met alle informatie over monumenten en beschermde stadsgezichten daar. Via de site zijn adressen op te sporen en er is een digitale kaart of 'hisgis'. Bijzonder is dat via de kaart rondkijkfoto's, historische luchtfoto's en gegevens van monumenten worden ontsloten. Dat alles geldt ook voor het rijksmonument Kanaalweg 4: het oude Geodesiegebouw. De zinsnede daarbij "De oorspronkelijk rechts tegen de rechter vleugel gebouwde conciërge woning is ca. 1958 afgebroken." zou wel kunnen worden verfijnd. Het lijkt logischer dat dit vóór de bouw van het in 1956 geopende ITC gebeurde. De sloopvergunning kan vast worden opgezocht in.het gemeentearchief van Delft. Grafsteen Snellius van z'n plaats (2) In Geo-info 2008-4 (p. 138) en De Hollandse Cirkel 2008-2 (p. 73) werden stukjes opgenomen over het tijdelijk van zijn plaats halen van de grafsteen van Snellius bij vloer herstel in de Leidse Pieterskerk. Dit bleven niet de enige bladen die bij alle honderden zerken daar exclusief over deze ene steen schreven. Het Vriendenbericht plaatste daarbij ook een afbeelding van de epitaaf van Snellius uit het boek: K.J.F.C. Kneppelhout van Sterkenburg, Afb. 5. Epitaaf van Snellius (afbeelding uit 1864) 158

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2008 | | pagina 36