Varia: -senioren naar ITC gegevens van Nederlandse tonnen, boeien en bakens, inclusief die van Oost- en West-Indië, in door overheden uitgegeven zeemansgidsen en hydrografische kaarten. Met andere woorden: ook in buitenlandse zeemansgidsen is historisch gezien nog van alles over onze boeien en bakens terug te vinden. Tot slot kan ik iedereen die iets met de zee heeft dit mooie boek aanbevelen, al was het om alleen maar eens aandachtig naar de schitterende illustraties te kijken. Jeroen Mohrmann "Daarom heb ik gemeend, dat 1 april, een dag waarop nogal eens vaker gekke dingen gebeuren, een bijzonder geschikte datum was aan de gebruikelijke dwaasheden van 1 april een andere toe te voegen en tegen de man, die op zijn 70e jaar toch eigenlijk graag nog wel Afb. l.P. Negrijn wat wil doen, te zeggen: 'Wel Negrijn, kom een paar deuren verder, bij het ITC is nog wel wat te beleven. Je bent wel 7 jaar ouder dan ik, maar misschien is het niet te gewaagd om te zeggen, dat wij beiden samen de fotogram- metrie in Nederland begonnen zijn en dat het misschien ook niet zo dwaas is, om te zeggen, dat wij er dan ook in ons persoonlijk leven maar samen mee moeten eindigen. Je mag dus bij ons komen werken, als je daar zin aan hebt. Er is voor een prima fotogrammeter, zoals Negrijn is, altijd nog wel wat te beleven. Ik moet zeggen, dat ik tot heden met de ge pensioneerden van de Meetk. Dienst bepaald niet slecht gevaren ben en daarom heb ik, al heb ik niet de bedoeling om van het ITC een soort oudemannengesticht te maken, het volste vertrouwen dat Negrijn en ik, nu 28 jaar na ons eerste begin, met genoegen samen weer een tweede begin maken. Negrijn, ik hoopje welkom te heten binnen de deuren van het ITC na mijn terugkeer uit Amerika. Op 15 april begint je nieuwe baan.'" Prof dr. ir. W. Schermerhom 'vanaf de band' bij de pensionering van P. Negrijn bij de Meet kundige Dienst van de Rijkswaterstaat op 31 maart 1958, gepubliceerd in 'Mededelingen blad Contactcommissie van het personeel van de MD', april 1958. ('Pa' Negrijn had ruim 52 jaar bij de Rijkswaterstaat gewerkt en zou dat tot zijn overlijden op 26 april 1962 nog bij het ITC doen.) 39

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2009 | | pagina 41